Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kell megjelölni az...

Hogy kell megjelölni az önéletrajzban, hogy a diploma nyelv vizsga hiányában nincs meg?

Figyelt kérdés

Kutakodtam az interneten, és sok helyen az "abszolutórium" dolgot írták. Na már most, rá kerestem erre a csodás szóra és ezt adta ki:

"Mi az abszolutórium = végbizonyítvány? A TVSZ szerint: A tantervben előírt vizsgák eredményes letételét és - a nyelvvizsga letételének és szakdolgozat (diplomamunka) elkészítésének kivételével – más tanulmányi követelmények teljesítését, ill. a szakdolgozathoz rendelt kreditpontok kivételével a képzési és kimeneti követelményekben előírt kreditpontok megszerzését igazolja, amely minősítés és értékelés nélkül tanúsítja, hogy a hallgató a tantervben előírt valamennyi tanulmányi és vizsgakövetelményeknek eleget tett."

Na már most, nekem csak a nyelv vizsga hiányzik, mind az államvizsga, mind a szakdolgozat teljesítve. Akkor is ezt a kifejezést kellene használnom az önéletrajzomban, amíg nem teljesítem a nyelvi követelményt, vagy valami más módon kellene megfogalmaznom?

A segítő válaszokat előre is köszönöm!

( Ui.: Az olyanokat nem kérem, hogy miért nem lehet időben lerakni a vizsgát stb. Voltam többször is, és volt hogy 2% múlt a megléte, jelenleg is folyamatban. Szóval a tényleges segítőkész válaszokat várom!)



2017. febr. 5. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vagy beleírod tényleg csak azt, hogy abszolutórium, vagy pl végzés dátumát zárójelezed. Lényeg a lényeg, hogy valamivel felkeltsd a HR-es figyelmét, hogy ott van valami "gubanc", így beszéltek telefonon akkor mindenképp ki fog térni rá és el tudod mondani mi a helyzet.
2017. febr. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2017. febr. 5. 17:44
 3/5 Kónya Ágnes válasza:

Az előző válaszoló jól írta, érdemes az önéletrajzban szerepeltetni a szak megnevezését és a végzés dátumát.


Majd az interjún, ha erre rákérdeznek, akkor mond el, hogy mi a helyzet és vázolj fel egy tervet nekik, hogy mit fogsz tenni annak érdekében, hogy a diplomát is megkapd. Ez egy elég proaktív lépés és látszik, hogy nem okoz gondot neked a tervek felállítása (ami bizonyos pozícióknál előnyt jelent).


Üdvözlettel:


Kónya Ágnes

Karrier Enteriőr

2017. febr. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szintén köszönöm választ! :)
2017. febr. 9. 11:13
 5/5 Kónya Ágnes válasza:
Igazán nincs mit, szívesen!
2017. febr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!