Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Abba hagyjam, vagy ne? (Bővebb...

Abba hagyjam, vagy ne? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Érettségi után elkezdtem egy két éves OKJ-s szakmát, ami tetszik. Az első év zavartalanul le is ment, mindenből 4-5 voltam. A második évem elején kaptunk egy új tárgyat, ami vizsgatárgy. A többi tantárgyból még mindig tartom a 4-5 szintet, de abból az egyből bukásra állok, és mivel vizsgatárgy, így ha nincs meg a kettes nem mehetek vizsgázni semmiből. A tantárgy miatt folyamatosan stresszelek, konkrétan felfordul a gyomrom. A tanárral sem szimpatizálok különösebben. Lógósnak gondol, mert folyamatosan beteg vagyok, így folyton lemaradok a tantárggyal. Már annyira lemaradtam, hogy nem tudom bepótolni.

Ott szeretném hagyni a sulit, de az ismerőseim mind azt mondják, hogy ha már másfél évet rászántam azt a kicsit még kibírom. Anyukám szerint ha most abba hagyom, akkor nem vesznek fel sehová dolgozni, mert lustának fognak gondolni.

Folyamatosan szorongok és depressziós vagyok emiatt a tárgy miatt. A folytatásnak nem látom értelmét, mert ha nem engednek vizsgázni úgy is buktam azt a 2 évet.

Suli mellett diákmunkán is dolgozom, illetve a gyakorlaton is megálltam a helyem, úgyhogy ha sikerülne elhelyezkedni, szerintem nem lenne velem probléma egy munkahelyen.

Milyen lehetőségeim vannak egy érettségivel? Kezdjek bele másik szakmába, vagy szenvedjem végig ezt? Esetleg próbáljak meg rendes munkát keresni?

Előre is köszönöm a normális válaszokat!

19/L



2017. febr. 6. 06:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen képzés, milyen tárgy?
2017. febr. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 marcusek ***** válasza:

Szia, inkább tegyél meg mindent és fejezd be a tanulmányaid. Érettségivel nem sok mindent tudsz majd csinálni, és ha mégis felvesznek, akkor jóval kevesebbet fogsz kapni ugyan arra a munkára, mintha meglenne az OKJ-s papírod. És hidd el, az még rosszabb érzés lesz, amikor többet dolgozol mint a kollégáid akiknek megvan papírjuk, mégis kevesebb pénzt fogsz a kezedbe kapni. És mivel sajnos az OKJ-k nem igazán egységesek, ezért ha kilépsz és megbánod ezt, akkor sem biztos hogy ott fogod tudni folytatni, ahol abbahagytad, mert ha 1 tantárgy is más az első évben/félévben, akkor nem fogod tudni átugrani, és kezdheted elölről a 2 évet.

Inkább próbálj meg máshonnan is kiegészítő anyagokat szerezni a tárgyhoz,vagy kérj segítséget a társaidtól, hátha tudnak korrepetálni vagy segíteni.

2017. febr. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Irodai szakma, gyorsírás tantárgy. Sokat kell gyakorolni, de undorodom az egészről és már nem tudom behozni a lemaradást.
2017. febr. 6. 11:14
 4/4 A kérdező kommentje:
egésztől*
2017. febr. 6. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!