Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Átjelentkezzek másik szakra?

Átjelentkezzek másik szakra?

Figyelt kérdés

Még csak első éves vagyok (pontosabban első féléves) ezért sokat még nem láttam a pénzügy számvitel szakból, mivel első év alapozó év gtk karon, és majdnem az összes szaknak ugyanazok a tárgyai vannak. Ennek ellenére egyre jobban vonz a gondolat, hogy átkerüljek g karra gazdelemző szakra vagy alkalmazott közgazdaságtan szakra.


Az eredeti terv az volt, és még mindig az, hogy olyan szakember legyek, aki ért a tőzsdéhez, befektetésekhez, a világ gazdasági történéseihez és képes ezeket elemezni. Egyre jobban elijeszt a pénzügy számviteltől az a gondolat, hogy könyvelőként végzem és ezt nem szeretném. A gazdaságelemző/alk.gazd. szakban az vonz, hogy ott mélyebben tanulnék a mikro/makro folyamatokról és úgy hallottam, hogy ezek a szakok közelebb állnak az előbb felsorolt céljaimhoz (tőzsde, befektetések stb.), mint a pénzügy számvitel. Ezenkívül úgy tudom (javítsatok ki ha nem így van), hogy egy gazdelemző/alk.gazd. alapszakos elmehet pénzügy mesterre, egy pénzügy számviteles viszont nem mehet gazdelemző mesterre.


1. Igaz az hogy egy alk.gazdos/gazelemző elmehet pénzügy mesterre, egy pénzügyes viszont nem mehet gazdelemző mesterre?



2. Tényleg jobb lenne az alk.gazd/gazdelemző tőzsde, befektetések elemzéséhez?



3. Az olvasottak alapján szerintetek átjelentkezzek?



2017. febr. 7. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha tényleg ez vonz, akkor meg fogsz őrülni psz-en (bár nem tudom hova jársz). A pénzügynek csak egy része a tőzsdepiaci ismeretek és az is inkább az intézményrendszerről és szabályozásról szól psz-en, mint a komoly elemzésekről.
2017. febr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ak-ról pénzügyre és psz-ről gazdelemzőre is csak kreditelismeréssel lehet menni (egyébként felvin van mesterszak kereső, ott ha beírod az alapszakod feldobja a lehetőségeket).


Egyébként alapszakos diplomával nem valószínű, hogy makrogazdasági folyamatokat fogsz majd elemezni (akár psz-en akár ak-n végzel, utóbbival is továbbtanulnak ehhez), de a kérdésedből az derül ki, hogy szeretnél mesterre is menni. A pénzügy-számvitel nagyrészt tényleg nem az elemzésekről szól, de tökéletesen felkészít a pénzügy mesterre, ami után már szólhat erről a munkád.

2017. febr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És akkor a pénzügy mester lenne ehhez jobb vagy a gazd.elemző mester?
2017. febr. 7. 20:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha kifejezetten a tőzsde és a befektetések érdekelnek, akkor szerintem a pénzügy, ha pedig a makrogazdasági folyamatok és a világgazdaság érdekel jobban, akkor a közgazdasági elemző (de pl. Corvinuson itt is van jegybanki elemző szakirány ami gondolom közelebb áll a pénzügyekhez). Nézd meg a tanterveket, döntsd el melyik érdekel jobban, szerintem egyikkel sem tudsz nagyon mellélőni :)
2017. febr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Pénzügy számvitel alappal akkor nem is helyezkedhetek el befektetési, tőzsdei elemzőként? Ha nem, akkor milyen helyeken tud elhelyezkedni, ami nem kapcsolódik könyveléshez?
2017. febr. 8. 16:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Bankok, multik, SSC-k, biztosítók... Nagyon sok a lehetőség, találhatsz elemzői pozíciót is akár. Nézegess álláshirdetéseket :D
2017. febr. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!