Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gimisek! Iskola után mennyire...

Gimisek! Iskola után mennyire szoktatok fáradtak lenni?

Figyelt kérdés

Mostanában iskola után folyton álmos vagyok, van hogy el is alszok, egy-egy órára. Utána olyan vagyok, mint egy zombi, mintha csak fáradtabb lennék, mint azelőtt. Ez nálatok mennyire fordul elő? Nálam még nem nagyon volt ilyen. Kb. 11-kor elalszom, reggel 6-kor kelek, de van, hogy felkelek éjszakánként.

Csak azért kérdezem, mert eddig nem fordult elő, hogy délután elaludjak, igaz, sokat többet tanulok, meg készülök a nyelvvizsgára és előrehozott érettségire. A tanulás befolyásolhatja mindezt, ha ezelőtt tényleg szinte alig tanultam valamit?

A válaszokat, tapasztalatokat előre is köszönöm!



2017. febr. 7. 18:49
 1/3 anonim válasza:
100%
Én 10, fél 11 körül szoktam elaludni és szintén 6-kor kelek, és néha fáradt vagyok suli után, de nem szoktam lefeküdni aludni. Reggelente iszom egy teát, és eszem napközben gyümölcsöt, az ad energiát :) szerintem próbálj meg előbb lefeküdni aludni.
2017. febr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A probléma szerintem ott van, hogy délután alszol, ezért éjszaka nem tudsz jól aludni, így másnap fáradt leszel és megint aludnod kell délután. Ördögi kör. Az talán segít, ha fokozatosan elhagyod a délutáni alvást. Pl. minden nap alszol 4-5 óra között. Első 2 napban 4-4:45 között aludj, aztán a következő 3 napban 4-4:30. És egyre kevesebbet, majd teljesen hagyd el.

Vagy próbálj meg kicsit hamarabb lefeküdni este. Én este 10-10:30 között alszok el és 6:30-kor kelek, de még így is sokszor vagyok fáradt suli után (mondjuk nem szoktam aludni délután).

Az életmód is fontos. Az egészségesebb étkezés is segíthet. Ez alatt nem csak az ételek minőségét értem, hanem magukat az étkezéseket is. Legyenek fix időpontban az étkezések, lehetőleg többször egyél kis adagokat. Nekem bejöttek a gyümölcsök (főleg a citrusfélék, az alma és a bogyós gyümölcsök), a mindenféle magvak (vigyázz, ha túl sokat eszel és érzékeny vagy rájuk, igazi pattanásgerjesztők). Próbálj meg kiegyensúlyozottan táplálkozni. Tudom, hogy ez nehéz, én legalábbis küszködöm vele.

Ott van még a mozgás, ami szintén nagyon-nagyon fontos. Ha sportolsz valamit, de nem érzed, hogy eléggé elfáradnál tőle, akkor eddz keményebben, vagy keress egy keményebb/ neked valóbb sportot. Hiába lesz zokni nap végére az agyad, ha a tested többi része nem fárad el, akkor nem fogsz tudni jól aludni éjjel.

Lehet, hogy a tanulási módszereddel is gond van, így sokkal több idő és energia mire megtanulod az anyagot. Ettől pedig a kelleténél jobban elfáradsz. Ha maximalista vagy és suliban minden órán figyelni próbálsz (még azokon is amik nem érdekelnek), akkor is teljesen érthető, hogy zombi vagy utána. Engedd kicsit lejjebb az olyan tantárgyakat, amik nem érdekelnek/nem fontosak. Nem azt mondom, hogy "jó lesz a 2-es", de a tanulás ne menjen az egészség kárára. Szóval ha itt van a probléma, próbáld megtalálni az "aranyközéputat". Ha az otthoni tanulás nem megy, akkor próbálj ki különböző módszereket (hangosan felolvasás, gondolattérkép, járkálás, füstölő, bármi).

Az nem gond, ha kicsit fáradt vagy, de nem kellene annyira fáradtnak lenned, mint ahogy leírtad. Valamin változtatni kell.


Én is mindig fáradt vagyok suli után, főleg, hogy átlagosan 7 órám van, de akkor még nem voltam a különóráimon, azokkal együtt van, hogy 7-re érek haza (kedden).

De egy átlagos napon otthon vagyok 4-re. Az első dolgom, hogy eszek egy kis friss gyümölcsöt (cukor az agynak és még egészséges is), majd elviszem a kutyámat egy nagyot sétálni (ezt te is beiktathatod, akár kutya nélkül is). Ez általában 0,5-1 óra (függ az időjárástól). Ezután még pihenek úgy negyed/fél órát (megnézem az e-maileket, kiteregetek, kiszedem a mosogató gépet, megfésülöm a kutyusom, meg ilyenek). Majd elkezdek tanulni, nagyjából 5-6 óra között. Az egyik legfontosabb szabályom, hogy 9:30 után semmit sem tanulok. Ezt a szabályt sosem szegem meg. Ha valami nem fért bele az időmbe, akkor ez van (ezért van egy tantárgyi fontossági sorrendem, ami alapján tanulok, hogy az a tárgy maradjon ki, ami nem érdekel annyira).

10 körül lefekszek aludni és 6:30-kor kelek.


16/L 10.oszt.


U.i.: Szurkolok neked a nyelvvizsgához. :) Én is arra készülök, angol B2, valamikor tavasz végén/nyár elején megyek. Te milyen nyelvből és milyen szinten mész?

2017. febr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Sztancsik Bernadett válasza:
100%
Én kilencedikes vagyok és én is 10:30 körül fekszek és 6-kor kelek. Általában annyira fáradt vagyok, hogy muszály egy kávét meginnom minimum mert magától lecsukódnak a szememim. Nekem nagyon sok órám van, szinte minden nap 7-re érek haza de valamkor akkorra se. Nagyon sok délutáni programom van és plussz még tanulni is kell. Szerintem ez az életkorunk velejárója. Szedj sok vitamint. Továbbá menj el az orvoshoz és kérj egy beutalót vérvételre. Hogyha ilyen fáradt vagy akkor lehet az a baj, hogy vashiányos vagy. Ez lehet annak a jele is.
2017. febr. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!