Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egy tanar felajanlja a...

Ha egy tanar felajanlja a tegeződést?

Figyelt kérdés

Egy volt tanarom felajanlotta a tegeződést.Ebben az esetben ha irok neki akkor nem baj ha "szia"val köszönök? Vagy maradjon meg a "Kedves Tanar Úr" es csak a level szovege legyen tegezve? Es ha összefutok vele suliban akkor köszönhetek ugy hogy "szia"?Akkor nem is lehet mashogy,igaz?


Egyetemi tanar,ha jol tudom tanársegéd.Inkabb laza termeszetűnek mondanam.


2017. febr. 8. 13:49
 1/5 A kérdező kommentje:

Eddig "Jo napot kivanok" volt a megszokott ,ugy koszontem mindig neki.

De az szerintem magázó forma.

2017. febr. 8. 13:56
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem köszönés maradjon valami kevésbé személyes. Például Jó napot, Üdv vagy talán Hello. A tegeződés mehet továbbra is, de a köszönés szerintem valami formálisabb inkább.

Sziával rokonoknak, barátoknak szoktam köszönni, nekem fura egy nálam sokkal idősebbnek úgy köszönni :D

2017. febr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a kémia tanárom volt ilyen. Simán lesziáztam, mert 25 voltam és ő sem lehetett több.
2017. febr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a tegeződés óta úgy köszönök levélben a volt tanárnőmnek, hogy pl. "Kedves Ági". Ez így elég közvetlen, de mégsem egy "helló", amit csak közeli barátoknak használnék.
2017. febr. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálam ez attól függ, hogy kb. mekkora a korkülönbség közöttünk. Ha jóval idősebb (mondjuk több, mint 20 év), akkor én is a "Kedves <keresztnév>" módon szólítom meg. De ha nem olyan sokkal idősebb (mondjuk 5-10 évvel), akkor írok neki "Szia!"-t is.
2017. febr. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!