Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy nálam 30 évvel idősebb...

Ha egy nálam 30 évvel idősebb felajánlja a tegeződést, illetlenség továbbra is magázni?

Figyelt kérdés
A család egyik barátja mondta még régen,de én még mindig nem szoktam meg és néha kiszalad hogy Jó napot!.... Fura hogy bőven az apám lehetne..... Ráadásul a nagybátjámat meg magáznom kell (anyám húgának a férje) mert egy felfuvalkodott barom... :D

2015. júl. 31. 10:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Eleinte fura, aztán megszokja az ember. Illetlenség tovább magázni.
2015. júl. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha javasolta a tegeződést, magával "egyenrangúnak" tart. Ezért nem sértődik meg, ha elvéted, sőt azon sem, ha megkérnéd, inkább magázod. Ne csinálj belőle problémát, ha zavar, említsd meg, hogy néha elvéted. Még segíteni is fog.
2015. júl. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem rokon és jóval idősebb nálam akkor magázom, kivéve ha utálom, akkor már csak azért se... De viszont ha normális akkor magázom, de valahogy nekem is nehéz rátérnem a tegeződésre ha azt kérik, többször történt, legutóbb korházban voltam 22 évesen és egy majdnem 70 éves szobatársam mondta hogy ne magázzam, ez után a harmadik magázásra meg annyit mondott hogy addig nem szól hozzám még nem tegezem, úgyhogy muszáj volt :D de valahogy a másik irányból meg nekem meg szószerint feláll a szőr a hátamon ha engem magáznak le...:D
2015. júl. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Helyzettől és emberi kapcsolattól függ. Normális esetben megtisztelő, ha egy idősebb személy felajánlja a tegeződést. Az viszont nem normális, ha valaki azzal terrorizál, hogy ha nem tegezed, akkor nem beszél veled. A tegeződés nem lehet kötelező, udvariasan vissza lehet utasítani.
2015. júl. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 csux2 válasza:
12%

Jól néz ki az etikett témakörben felfuvalkodott baromnak nevezni egy rokont,csak mert nem ajánlotta fel hogy tegezd.Gratulálok...

Az hogy "nagybátjámat" az meg el is árulja hogy miért nem.

2015. júl. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
de én egyáltalán nem értem ezt a tegeződést magázódást az etikettben, azzal még nem tisztelsz valakit hogy magázod, és nem vagy vele tiszteletlen ha tegezed, a tiszteletlenség ott kezdődik ha elküldöd melegebb éghajlatra, és azt viszont lehet tegezve is és magázva is...
2015. júl. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

A magázódás lassan kikopik a mindennapi beszédből is végre valahára. Semmi értelme nincs, csak megnehezíti a kommunikációt két ember között.

A netikett is kimondja, hogy illetlenség magázódni internetes fórumokon, chat-oldalakon.

2015. júl. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
24%
Utolsó! Ez egyáltalán nem így van. Még jó, hogy vadidegen felnőttek nem fogják egyből letegezni egymást, tök mindegy hogy hol vannak, hivatalban vagy utcán. Nekem például rosszul esik 33 éves létemre, ha nálam idősebb felnőttek, de különösen apám korabeliek is simán letegeznek, holott előtte nem ajánlották fel a tegeződés lehetőségét. Én úgy veszem, hogy ez neveletlenség, tiszteletlenség. A magázódás különben sem jelent alá-fölérendeltségi viszonyt, hanem ez a tisztelet jele, ettől még egyenrangúak egymással a beszélgető felek. A magázódástól különben is felnőttebbnek érzem magam, és nem gyereknek, mert azokat szokás ismeretlenül is letegezni.
2016. júl. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

Nálam 30 évvel idősebb embereket én sem tegezek le, de ha kisebb a korkülönbség és ő letegez akkor átváltok rá én is teljesen természetesen.

Eddig még senki nem sértődött meg rajta.

Nem azzal adod meg valakinek a tiszteletet ha magázod hanem azzal ahogy beszélsz vele.

2016. júl. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
De értsd meg, hogy nem mindenki veszi jó néven ha letegezik. Ilyenkor nem árt tisztázni, hogy maradjanak inkább a magázódásban, ha az egyik félnek nehezére esne a tegeződés. Finoman lehet rá utalni, hogy nem gyerekek már, és nem lett felajánlva a tegeződés lehetősége. Jól nevelt felnőtt erre először rákérdez, hogy megteheti-e. Legalább is eddig ez így volt szokás, nem értem miért nem képesek erre sokan.
2016. júl. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!