Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen tanárral? Hogyan segítsem ezzel kapcsolatban az öcsémet?

Figyelt kérdés

Az 1. osztályos öcsém osztályfőnökéről lenne szó. Az a probléma vele, hogy lelkileg terrorizálja a gyerekeket. Pl: ha a kisgyerek nem tud felolvasni egy adott szöveget (magyartanár), felállítja, megalázza az osztály előtt, kiabál vele. Pár osztálytársam testvérét tanította, és ott is problémák voltak. Egy tanuló be is pisilt miatta a félelemtől. Ezelőtt is sok panasz volt rá szülőktől, de mivel pár éve van hátra nyugdíjig nem jutottak el odáig, hogy kirúgják. Azt nem tudom, hogy magával a tanárral beszéltek e a szülők/igazgató, de szerintem arra is volt példa.

Az öcsémnek egy ideje fáj a hasa, hányingere van, és reggelenként sír, mert iskolába kell mennie. Ezért nem hibáztatom, mert elég kegyetlen ez a váltás az óvodából, ráadásul korábban is fel kell kelnie. Viszont azt mondta, hogy a tanára miatt nem szeret iskolába járni.

Legszívesebben odamennék és megmondanám a magamét ennek a tanárnak, de nem hiszem hogy sokat érnénk vele, + egy iskolába járunk, így ez az én osztályfőnökömhöz is eljutna, ami nekem lenne probléma.

Nagyon dühít a dolog, mivel elsősökről van szó. Osztályváltás sajnos nem lenne megoldás, mert csak egy 1. indítottak ebben az évben. Szóba került az iskolaváltás is, persze csak jövőre.

Ha nem menne el, még egy évet kéne lehúznia amellett a a tanár mellett.

Előre köszönöm a válaszokat!

15/l



2017. febr. 9. 21:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Itt arra van szükség, hogy több felnőtt szava legyen a tanárral szemben. Szóval ha már ismersz olyanokat akiknek ez a panasza, akkor nekik együtt kellene bemenni a tanárral beszélni, vagy inkább az igazgatóval.
2017. febr. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Garpe ***** válasza:

Szia :)


Igen, a szülőknek kell valamit tenniük. De célszerű lenne az osztály (esetleg iskola-váltáson gondolkodni) nagyon nem könnyű lépés, viszont ez olyan fokú lelki terror ami nagyon rossz hatással lesz a gyerekekre.

2017. febr. 10. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!