Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rosszul tudom, hogy kell...

Rosszul tudom, hogy kell kiszámolni a felvételi pontokat?

Figyelt kérdés

Teljesen belezavarodtam,mert mindenki mást mondd.Elolvastam a tájékoztató könyvet is de az csak még jobban összezavart.Tudom,hogy volt már pár ilyen kérdés,de létszí segítsen valaki.

Én úgy tudom,hogy:

2 féle pontszámítási módszer létezik,és automatikusan azt veszik figyelembe amelyik az illetőnek jobb.


A: Tanulmány pontok + az 5 érettségi tantárgy százalékos eredménye.

Tehát összeadom a két év végi jegyeimet a bizonyítványomban és megszorzom kettővel(max 100 pont) + kiszámolom az érettségi eredmények átlagát,és az átlag lesz pont (szintén max 100 pont).Az így kapott kép pontot összeadom,és ha nekem ez a kedvezőbb számítási módszer akkor megszorozzák kettővel.


B: a két felvételi tantárgy százalékénak az összege (max 200 pont),és ha ez a kedvezőbb számítás nekem,akkor ezt a számot fogják beszorozni kettővel.


2010. máj. 8. 08:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%

nem...


a 480 pont 4x100+80ként jön össze


Ł: Az egyik fő érettségi tárgyad eredménye %ban

ß: A másik fő érettségi tárgyad eredménye %ban

¤: Az 5 tárgyból a 2 utolsó év végi jegyeid összege*2

Đ: Az 5 érettségid %os átlaga


vagy (Ł+ß)*2

vagy Ł+ß+¤+Đ

2010. máj. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Te tudod jól.
2010. máj. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
Az első válaszoló hülyeséget írt.
2010. máj. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Az első válaszolónak van igaza.
2010. máj. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Ne írjatok már hülyeségeket b_sszátok meg!


[link]

2010. máj. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló féle verziót még én sem hallottam,teljesen eltér attól amit írtam.

Mikor érettségiztél?Nem lehet,hogy ez a korábbi pontszámítási rendszer?

2010. máj. 8. 09:38
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Jajj drágáim...

2 féle pontszámítás van. A kérdező rosszul írta.

Az A és a B pont egybetartozik.

Vagyis első pontszámítási mód:

évvégi eredmény + érettségi eredmények százalékos átlaga + két felvételi tárgy százalékának az összege, + a többletpontok.

A második pontszámítási mód az a duplázás, amit az első is leírt. Itt nincs évvégi eredmény, nincs mind az öt érettségi tárgy átlaga, hanem csak a két felvételi tárgy százalékának az összege amit meg kell szorozni kettővel. + a többletpontok.

Vagyis. egyik felvételi tárgyad: 100*2 + a másik felvételi tárgyad: 100*2 + 80 többletpont...

2010. máj. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

igen az előző jót irt tehát:

a két felvételi tárgy összeadva megszorozva kettővel(max 400), vagy a tanulmányi pontok(100) meg érettségi pontok(100) meg a két felvételi tárgy összedava(200)

ehhez ugye még hozzájönnek a többletpontok is

2010. máj. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]

ez a tuti

2010. máj. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

83 és 86%-os írja jól, de én is leírom még egyszer, megerősítésképpen:

1. módszer:

utolsó két év év végi jegyei szorozva kettővel (matek, magyar, töri, nyelv, egy választott tárgy) - max 100 pont

+ 5 érettségi tárgy (matek, magyar, töri, nyelv, választott) érettségi eredményének %-os átlaga - max 100 pont

+ két felvételi tárgy %-a - max 200 pont

+ pluszpontok


2. módszer:

két felvételi tárgy %-a duplázva (max 400 pont)

+ pluszpontok

2010. máj. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!