Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mely személy jogosult kiszámol...

Mely személy jogosult kiszámolni a felvételi pontokat? Tehát ki az, aki jogosult eldönteni, hogy pl. az OKJ-s képzésért megadja-e a plusszpontot?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm mesélte, hogy 2009-ben, amikor felvételizett, akkor nem adtak neki többletpontot az OKJ bizonyítványáért: nem vették fel. A következő évben ugyan arra a szakra jelentkezett, és akkor már megkapta többletpontot azért az OKJ bizonyítványáért, amit előző évben is benyújtott... A fősulin van az a személy, aki kiszámítja a pontokat, vagy Oktatási hivatal dolgozója központilag?
2010. nov. 29. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs, max ijesztget. Lehet nem küldte be időben vagy hasonló. Amúgy nem az egyetem/fősuli számolgatja, az tuti.
2010. nov. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy szakmán belül el kell ismerniük a pontot az oktatási hivatalnak. Például Mérnökinfóra beszámít a Műszaki Informatikus OKJ, de a Térinformatikus OKJ-t nem számolják be (ez csak úgy mondom), viszont, ha küldesz az egyetemre levelet akkor Rektori engedéllyel beszámíthatják pontnak azt is.
2010. dec. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én az RTF-re szeretnék jelentkezni, ahol a jelentkezés feltétele a rendészeti végzettség(OKJ). Elvileg nem számolják be plussz pontnak, de akkor hogy lehet, hogy az ismerősömnek mégis beszámolták az RTF-re tavaly? (nem változott azóta semmi a felvételin)
2010. dec. 13. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!