Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rosszul tudom, hogy kell...

Rosszul tudom, hogy kell kiszámolni a felvételi pontokat?

Figyelt kérdés

Teljesen belezavarodtam,mert mindenki mást mondd.Elolvastam a tájékoztató könyvet is de az csak még jobban összezavart.Tudom,hogy volt már pár ilyen kérdés,de létszí segítsen valaki.

Én úgy tudom,hogy:

2 féle pontszámítási módszer létezik,és automatikusan azt veszik figyelembe amelyik az illetőnek jobb.


A: Tanulmány pontok + az 5 érettségi tantárgy százalékos eredménye.

Tehát összeadom a két év végi jegyeimet a bizonyítványomban és megszorzom kettővel(max 100 pont) + kiszámolom az érettségi eredmények átlagát,és az átlag lesz pont (szintén max 100 pont).Az így kapott kép pontot összeadom,és ha nekem ez a kedvezőbb számítási módszer akkor megszorozzák kettővel.


B: a két felvételi tantárgy százalékénak az összege (max 200 pont),és ha ez a kedvezőbb számítás nekem,akkor ezt a számot fogják beszorozni kettővel.


2010. máj. 8. 08:57
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Ezek szerint én is rosszul tudtam,meg a többiek is=) De már értem,köszi!
2010. máj. 9. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!