Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2 jogi diplomaval felvesznek...

2 jogi diplomaval felvesznek valahova?

Figyelt kérdés

Jelenleg igazsagugyet tanulok amit diakhitelbol fedezek. 180.000 forint\felev.

Ha vegeztem igiggel akkor levelezon szeretnek megcsinalni 3,5 ev alatt egy jogaszt.

Itt igigen ugy fizetem a dolgokat hogy csak tavaszi feleveket fizetem ki mert nyaron dolgozom annyit hogy az oszit fedezzem.

Szerintetek 1,5 millas diakhitel tartozas mennyire huzos ha ket diplomam lesz? Mekkora az esely hogy felvesznek valahova?


2017. febr. 13. 06:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Felek hogy nagy hibat kovetel el ha ogy eladositom magam 26-7 eves koromra
2017. febr. 13. 06:04
 2/8 Szimeon ***** válasza:
Mi az az igig?
2017. febr. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az ugy nem mukodik, hogy csak a tavaszit fizeted ki az oszin meg dolgozol teljes gozzel. Ebbol maximum szep csuszasokat lehet osszeszedni, mert jogon tobb eves targyak vannak, amiket nem fognak minden felevben meghirdetni.
2017. febr. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igignél elismernek egy csomó tárgyat, úgyhogy nem lehetetlen.
2017. febr. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2-esnek: igazságügyi igazgatási
2017. febr. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

3-as ne haragudj de te miről beszélsz?

Nyáron gondoltam hogy dolgozom végig és abból fizetem az őszi félévet. A tavaszit meg diákhitellel...vagy most nem értem mit értettél félre :D

2017. febr. 13. 12:20
 7/8 anonim ***** válasza:

1. nem lesz 2 jogi diplomád..csak egy alapszakos "főiskolai" okleveled és ha elvégzed a jogász szakot akkor 1 jogi diplomád!

2. Az igazságügyi nagyon lebutított verziója a jogász szaknak...vicc ami ott folyik..

3. Több embert ismerek aki belevágott a jogba igazságügyivel és bizony már elsőben nehézségekbe ütköztek! viszont volt olyan aki elvégezte! Tárgyakat beszámítanak - részben - mert azért lássuk be egy polgári jog vizsga nálatok vicc kategória a jogászokéhoz képest!

2017. febr. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-esnek: kapaszkodj meg, joginak hívják a szakterületet, amin a kérdező diplomákat akar szerezni. (Igen, még a jogi asszisztensként emlegetett felsőfokú szakképzésnek is "jogi" a hivatalos neve.)

[link]


Az, hogy az igig mennyire "lebutított", azzal vitatkoznék. Inkább gyakorlatiasabb, a napi ügyviteli feladatok ellátására készítik fel a hallgatókat, de nem kevesebbet követelnek, hanem mást.

Nálunk 21 tárgyat ismernek el, ha valaki jogász szakon folytatja (+ olyan szabadon választott tárgyakat, amik a jogászképzésen kötelezően választhatók).

A főiskolázást pedig el kellene végre felejteni! Már több, mint 10 éve bolognai rendszerben folyik az oktatás...

2017. febr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!