Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lesz így vele? Nem tanult...

Mi lesz így vele? Nem tanult semmit és hamarosan érettségi

Figyelt kérdés
Már előre féltem, hogy bukás lesz. Egész évbe nem tanult semmit. Mit csináljak vele? Van még esélye az érettségire?

2017. febr. 13. 23:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha nem emeltezik akkor röhögve meglehet csinálni a magyarországi érettségit...
2017. febr. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem az a kérdés hogy meglehet-e csinálni... hanem az hogy mihez kell.

Ha csak lennie kell akkor az pite, de ha 80-90% felett kell írni az már húzós.

De aki még nem tanult semmit annak nem cél az egyetem szóval... a 2-est meg kipréselik az emberből

2017. febr. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én 3 hét alatt tanultam meg a négy év anyagát.

Nagy beszarás volt de pont befejeztem. Pedig akkoriban még sokkal keményebb volt mint most


4 évig töriből meg irodalomból jóformán semmit. Pedig az volt a nagyja.


De azért próbáld meg rábeszélni arra hogy legalább a tételeket dolgozza ki.

2017. febr. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Irodalomból mit kellett tanulni írásbelire?:D
2017. febr. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4


nekem szóbeli is volt... arra kellett felkészülni 3 hét alatt de a töri volt nagyon durva nem az irodalom

2017. febr. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát én se tanultam semmit irodalomra kb 4 évig...

Őszinte leszek én abból 3 tételt tudtam szoszo és meglett mégis pedig a nyelvtanból nem is tudtam a kihúzott tételt csak ökörségeket beszéltem:)


Törinél meg van 20 tétel, 1 tétel másfél 2 oldal, ha most elkezded végzel vele májusra bőven

2017. febr. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Még ha a tételeket ki is dolgozza, az írásbelin nem biztos, hogy átmegy.
2017. febr. 14. 09:23
 8/9 anonim ***** válasza:

A lényeg az hogy nem késett még le semmiről de próbáld meg rávenni azért egy kis tanulásra


Amúgy meg ha ki vannak dolgozva a tételek akkor azzal már nem megy az értékes idő amikor jön a pánik

2017. febr. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha valaki nem teljesen suta, minimális tanulás nélkül is meg tudja írni az érettségiket. Középszinten minden szövegértés meg ábraelemzés, törin ott van minden az atlaszban, matekot nyolcadikos tudással és pár órai emlékkel meg lehet csinálni.


Csak egy meglátás; tudom, hogy jót akarsz, és tudom, hogy nehéz, de tudomásul kell venned, hogy ez nem a te dolgod. Nem tudon, hogy tesód/gyereked/barátod az, akiről kérdezel, de ezzel a hozzáállással csak lehúzod. Nekem is ilyen volt az anyukám, hogy folyton tolta ezeket az "aggódom érted, mert nem tanulsz" szövegeket, ha leültem valamit csinálni, az is olyan volt neki, mintha az ő érdeme lenne, hosszútávon azt eredményezte, hogy azért se csináltam semmit, mert a maradék motivációm is elvesztett, csak nekem ötös lett minden, 85 feletti átlaggal, és pár nap alatt fel tudtam készülni a szóbelire is. Ha nem tudtam volna élből könnyen megoldani ezeket a feladatlapokat - mert hát ilyen is van, ez a folyamatos "el fogod rontani" típusú aggódás rossz hatással lett volna rám. Vállaljon felelősséget saját magáért, és ha hatni akarsz rá, szerintem ne negatívan, hogy "így meg úgy el fogod rontani" (sokszor úgy érzem, hogy ilyenkor aggódás formájában szidalmazzák az embert, csak mert bármennyire is szeretsz valakit, néha még jó érzés is arra koncentrálni, hogy el fog rontani valamit), hanem pozitívan próbálkozz, pl "ha készülsz, szerintem meglehet az ötös is", "ha meglesz, elmehetünk valahova", "ha bármilyen segítség kell, szólj", és a tanulás elhatározását hagyd rá.

2017. febr. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!