Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a 2017-s...

VLLBalázs kérdése:

Mi a véleményetek a 2017-s érettségivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ma telik le a jelentkezési határidő, és facebookon megjelent, hogy az oktatási ombudsman támogatja a diákokat, vagyis szerinte is jogszerűtlen az idei érettségi!


A diákok nem kaptak elég időt felkészülni, különösen szakmai érettségikből nem!


Nektek mi a véleményetek erről??? :) Hátha van itt jogi szakértő!


Tényleg kíváncsi vagyok, mert facen csak a sok agymenő írogat!


Ez szerintem egy fokkal kulturáltabb helyszín!!! :)


Szerintetek lehet majd panasszal élni, és lesz valamilyen változás az ügyben ma éjfélig??? :)


KÍVÁNCSI VAGYOK! BOCSI! :)


Előre is köszönöm a válaszokat, és kérem a 10 éves trollokat, ha lehet távolodjanak az ágy irányába elfelé!


HOLNAP ISKOLA VAN!



2017. febr. 15. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Én már igaz lerettsegiztem iden jelentkeztem felsooktatasra de szerintem nehezebb lesz az idei mert mar sok igy is a diplomas, szakemberek meg alig.. elozo evi emelt erettsegi konnyu volt de kitudja mit hoz a jovo :) de jo kerdest tettel fel amugy!
2017. febr. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, az ombudsman csak a szakmai érettségikről beszélt, de legalább annyi szerencse van a dologban, hogy a felsőoktatásba jelentkezők többsége ugyanazt az érettségit írja. Ez nyilván jogtalan előny azoknak, akik a régi érettségit írták, aminek viszont nem kellene így lennie.


Én egyébként azt a kimenetelt jósolom a dolognak, hogy mindenki ki lesz akadva, hogy milyen nehéz, de az átlag nem mutat majd eltérést. Nem hiszem, hogy lényegesen nehezebb lesz, hiába "nehezítésként" él a köztudatban.


A szakmai érettségi viszont egy másik kategória, azt nagyon megalapozatlannak tartom én is. Szerintem maximum felmenő rendszerben lenne értelme bevezetni a most elsős szakmai évfolyamnak, remélem, hogy ezügyben lesz változás.


(az érettségi feladatlapok összetételében már nem nagyon lehet változtatni, mert ezeken már dolgoznak egy jó ideje)

2017. febr. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazságtalan, de ez van, ne várd, hogy majd panaszkodhatsz mert 99% hogy le se fogják sz*rni. Hozd ki magadból a egtöbbet és lesz ami lesz. Hajrá!
2017. febr. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt sz ombudsman valóban a szakmai érettségiről beszélt és az élő idegen nyelvről, ami helyett úgyse lehet másikat választani, legfeljebb a követelményt vehetik vissza.

Másrészt mindig a hatályos jogszabályok szerint kell eljárni. Ha a kormány mégis változtatni akar valami, akkor majd kiadnak egy új rendeletet egy meghosszabbított határidővel és a szakmai érettségi jelentkezések egyszeri módosítási lehetőségével.

2017. febr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!