Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Eröltessem az egyetemet vagy...

Eröltessem az egyetemet vagy inkább felejtsem el? Elég színvonalas szakközépbe járok, majdnem az ország legjobbjába.

Figyelt kérdés
Eröltessem az egyetemet vagy inkább felejtsem el? Szaktantárgyakból 3-as vagyok matek, fizika örülök ha kihozom 2-esre. Egyszerűen nem érdekelnek amiket tanulunk nem azért mert menő, hanem mert leszarom nagyívbe. Ha középiskolába a 2-esért küzdök, akkor egyetemen szerintem bedarálnak.18/f
2017. febr. 22. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Vannak sulik, ahol rosszindulatúan osztályoznak, de tanulmányi pontként mindenképpen az iskolai jegyeidet kell vinned (ez 100 pont az 500-ból). Egy jó érettségivel viszont kompenzálhatod, illetve, ha a felvételi tárgyakból jó érettségit írsz, tudsz duplázni, viheted csak azokat, szóval szerintem jelentkezz egyetemre, és maximum nem sikerül. Ha nem sikerül, abból, hogy mit érzel a nemsikerülés felett, dönthetsz arról, hogy újrapróbálod-e.

Viszont azt fontos megjegyeznem, hogy egyetemen se fog minden tárgy érdekelni, de meg kell tanulnod őket. És csak most lesz időd rá, hogy megtanulj tanulni, szóval szerintem mindenképpen szedd össze magadat, ártani nem fog.

2017. febr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nyilván ez csak rajtam múlik, csak kicsit szar érzés, hogy heti 2x plussz matekra járok meg tanulok és mindig 1-est írok.
2017. febr. 23. 17:28
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Én is 3-as voltam matekból, sok egyesem volt, de mégis egyetemista vagyok. Nyilván nem ilyen szakon (angol-magyar tanárin), de nincsenek problémáim itt a tanulással, tanulmányi ösztöndíjat is kapok. A lényeg, hogy a választott területeden jó legyél (pl. mérnökire ne menj 3-as fizikával, de lehet ettől még pl. másra felvesznek), és a többit csináld meg annyira, hogy ne hátráltasson a ponszámításnál. A jó érettségi sokat számít, esetleg egy emelt érettségi vagy egy nyelvvizsga.
2017. febr. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó, igen azért is mondom, hogy sokszor túl komolyan veszik a jegyeket, én például buktam is félévkor meg minden matekból, kegyelemhármast kaptam a két utolsó évben, és az érettségim készülés nélkül ötös lett. Persze, az érettségi nevetséges, de az emelt kémiához, amit most csinálok se kell több és komolyabb matek, pedig elvileg az tiszta reál meg minden, amit akarsz, de semmi problémám nincs az ottani számolásokkal se.
2017. febr. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
(első voltam)
2017. febr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!