Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor kerülök magasabb sávba...

Mikor kerülök magasabb sávba a pedagógus bértáblában?

Figyelt kérdés
Melyik hónapban?

2017. febr. 23. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Jan. 1-től, és a januári fizetésed február elején érkezik.
2017. febr. 24. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

besorolás pályamódosításkor

Ági39 (nem regisztrált) 2017, április 13 - 04:37

Abban kérném a segítséget, hogy én 2000-ben közgazdász egyetemi diplomát szereztem, majd elhelyezkedtem egy multinál, viszont 2008-tól életmódot váltottam, és gyerekekkel kezdtem el foglalkozni. Ehhez 2016-ban megszereztem a tanítónői végzettséget, közben magánszektorban dolgoztam.

Van 10 év 9 hónap munkaviszonyom. A fizetési besorolásom ennek megfelelően ped 1., de azon belül az első munkahelyemen a 4. kategóriába, viszont most az új munkahelyemen az 1. kategóriába tettek. Ebben a tankerületben a Klik nem számolja el csak a diploma utáni munkaviszonyt. Kérdezném, hogy melyik eljárás a helyes? Így 240 ezer forintról lement a fizetésem 212 ezer forintra. Azért nem logikus számomra, mert akinek pedagógus diplomája van, de nem dolgozott 10 évet a szakmában, és visszamegy tanítani, annak beszámítják a 10 évet, nekem meg nem, aki szintén nem pedagógusként dolgozott, csak az alapdiplomám nem ez volt. Másrészt a szakmai gyakorlatot nem kell megcsinálnom, mert megvan a 6 év munkaviszony, de ugyanez a munkaviszony már nem jó a besoroláshoz. Nem értem.

2011. évi CXC. törvény

a nemzeti köznevelésről1 64. paragrafusában az van, hogy a kjt. nem alkalmazható a pedagógus illetményrendszerére


(2)316 A köznevelési intézményben pedagógus-munkakörben foglalkoztatottakra a közalkalmazottak jogállásáról szóló törvény gyakornokra és gyakornoki időre, továbbá az előmeneteli és illetményrendszerre, minősítésre vonatkozó rendelkezései - a jubileumi jutalomra vonatkozó rendelkezések kivételével - nem alkalmazhatóak.

Előre is köszönöm a segítséget.


VÁLASZ


Kedves Ági!

Ha jól értem Ön 2016-tól rendelkezik csak pedagógus végzettséggel. Így, onnantól számítják a pedagógus szakmai éveit. Hiszen majd ezt fogják a jövőben is figyelembe venni, ha marad a pedagógus pályán és portfóliót fog majd készíteni a PED II-be való lépéséhez. Most jogosan van Ped I.kategóriában, mert figyelembe vették azt, hogy van munkatapasztalata. Itt kihangsúlyoznám a munkatapasztalat kifejezést. Hiszen nem lehetett tanítási tapasztalata, mert nem volt megfelelő végzettsége hozzá. Helyesen járt el a Klik, mivel Ön csak 2016-tól rendelkezik pedagógus végzettséggel. Önnek annyi kedvezmény jár, hogy nem Gyakornok kategóriába teszik.

Az, hogy másnak beszámolják a 10 évet a szakmában, az csak akkor fordulhatna elő, ha közalkalmazottként dolgoztak korábban pl.: könyvtárban könyvtáros volt. De, ha vissza is jön a pedagógusok világába tanítani. Az ilyen embernek is csak a közalkalmazotti éveinél veszik figyelembe a könyvtárban letöltött közalkalmazotti éveit. A tanítási gyakorlatainál ugyanúgy 1-es besolást kap, mint Ön, mivel nincs tanítási gyakorlata.


Az a megtévesztő, hogy a pedagógusok alkalmazásánál több dolgot vesznek figyelembe:

1. mivel közalkalmazottak, nézik a közalkalmazotti éveket, hiszen ez alapján lesz majd jogosult a közalkalmazotti jubileumi jutalmakra( 25 év, 30 év, 40 év). Itt független, hogy milyen közalkalmazott volt valaki, pl.: 5 évig ped. aszzisztens volt, 15 évig pedagógus volt, 5 évig igazgató volt az iskolában, akkor is jogosult a 25 éves jubileumi jutalomra.

2. mivel pedagógus, nézik mennyi a tanítási gyakorlati ideje. A fenti példám esetében, a ped. asszisztensi idő (5 év) ilyen módon levonódik, mert tanított ez idő alatt.

3. figyelembe veszik a nem közalkalmazotti jogviszonyokat is, hiszen egyszer majd nyugdíjjogosult lesz. Így, majd a nyugdíjhoz szükséges jogviszonyainál meg lesz a máshol eltöltött idő. Illetve, szerencséjére figyelembe veszik most is, hogy nem pályakezdő a munka világában, ezért nem kell gyakornoknak lennie.

2017. máj. 21. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!