Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt töri érettségi tapasztal...

Emelt töri érettségi tapasztalatok? Nektek hány százalékos lett, mennyi készüléssel?

Figyelt kérdés
A célom egy 70% körüli érettségi minimum, de természetesen törekszem minél jobbra, csak még nem igazán hiszek magamban. Jövőre fogok érettségizni belőle, továbbá közép magyar, matek. (2 tantárgyat már előrehoztam) Hogyan készülhetek fel magamtól? Nyáron tervezem minimum a 9-es és 10-es Száray könyvet újra átvenni és megtanulni, megérteni. Annyi elég nyárra? De ennyi mennyiséget hogyan tudok eredményesen megjegyezni? Az összefüggéseket átlátni, és azt a rengeteg évszámot megjegyezni? Könyveket tudnátok ajánlani, amik segítenek, vagy már nyáron érdemes lenne tanárhoz járni? Bármilyen tipp, ami nektek segített?

2017. febr. 2. 22:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)

Én is pont úgy érettségiztem, ahogy te, tehát hogy már volt két előrehozottam, és töri emelt, a matek magyar pedig közép. Én elég későn eszméltem rá, hogy "basszus, semmit nem tudok töriből", persze ebbe vegyült egy adag pánik is, mindenesetre én ekkor újraolvastam az összes Száray könyvet. Ezen felül mi órán vettük a kiadott tételeket, írásbelire is azok átnézése volt a felkészülés, régebbi feladatsorokat is kitöltöttem, valamint a fontosabb évszámokat megtanultam. Utóbbit egyébként egy telefonos appon tanultam, van egy ilyen évszámok nevű alkalmazás, ami a fontosabb évszámokat kiszedi. Ami nekem sokat segített még, hogy átismétlés gyanánt az esszéknek a javító kulcsát olvastam át.

Ezenfelül a szóbelire készülj fel jó alaposan, használd ki, hogy külön napon lesz töri és a magyar. Javaslom, hogy a tételeket magadnak dolgozd ki, még ha máshonnan veszel is ötletet, írd meg magadnak, mert a kutató munka alatt is tanulsz :)

Egyébként ha ilyen korán neki állsz, biztos, hogy nem lehet gondod. Pontosan nem tudom megmondani, hogy mennyi lett a vége, azt hiszem 84%, de tényleg nem esküszöm. Az mindenesetre biztos, hogy 80% felett volt, szóval a 70% biztos meg lesz neked is :)

2017. febr. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
90 %-os lett. Az írásbelire nem készültem különösebben, a szóbelire egy hétvégét közvetlen a vizsga előtt. Szóbelire megvettem az aktuális tételeket pár oldalban összefoglaló könyvet, sokat segített behatárolni a tételek anyagát. Az évszámokat elég nagyjából tudni érettségin, viszont fontos, hogy átlásd őket időben.
2017. márc. 12. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!