Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szorgalmi időszakban ti mit...

Szorgalmi időszakban ti mit szoktatok csinálni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elsőéves hallgató vagyok, és sokszor hívtak már bulizni, kocsmázni stb..de mindig nemet mondok mert egyszerűen félek hogy elpazarolok egy-két napot úgy hogy nem tanultam semmit.:( Viszont így meg semmi barátiköröm nincs..szerintetek ez normális?
2017. febr. 26. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Nyugodtan menj el. 1-1 napon nem fog semmi sem múlni.
2017. febr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Ez relatív. Akinek minden napja 0-24 buliból áll, annak nem, másnak talán már az, de a lényeg, hogy te mit gondolsz az egészről. Szerintem nincs veled semmi baj. Ha néha úgy érzed, hogy szívesen mennél, akkor menj. Te érzed, hogy mikor menne a tanulás rovására és azt tudod mondani, hogy elég.

Hogy a fenti kérdésedre is válaszoljak:

Én bejárok előadásokra, jegyzetelgetek, aztán hazajövök pihenek egy kicsit és tanulok -időben elkezdek készülni a zh-ra. Nekem sincs baráti köröm -más kérdés, hogy szándékosan és nem is tartok rá igényt.

2017. febr. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát..igazából nekem a zh-k, május végén lesznek, szóval van időm, de azt se akarom hogy az egyetemi éveim unalmasan, bulik, szórakozás nélkül teljenek el..mert azért csak egyszer vagyunk fiatalok..de hát nem tudom. Nehéz helyzet. :)
2017. febr. 26. 19:16
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Nehéz helyzet... jah. Nagyon nehéz. Otthon üljek, olvassak vagy bulizzak? Brutális életed van, nem is tudom, hogy bírod ki! Minden tiszteletem a tiéd! Kevesen tudnak ilyen komoly problémán ilyen ügyesen átvergődni.
2017. febr. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sok problémám akad az élet során elhiheted..
2017. febr. 26. 19:27
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Ezt a "most vagyok fiatal meg blablaa" buta szöveget mennyit hallottam már, istenkém. Mintha később mondjuk 30 fölött már nem lehetne szórakozni járni. Pedig de! Lehet. Ismerkedni is lehet emberekkel az egyetemen kívül is, sőt a szakodon kívül is. A szociális életedet nem két kocsmázás meg bulizás fogja hosszútávon meghatározni, hanem a kapcsolatokba fektetett energia és idő.

Nálunk a bulizósok sehová nem jutottak, inkább csak bukdácsolnak, és átlag 4-5 tárgyat buknak kapásból. Ez kell neked? A fejfájás? Szerintem az ilyen buliknak a zh-k és vizsgák után van értelme, de te tudod mit csinálsz. Ha a lelkiismereted is megszólal, akkor meg pláne. Azt tedd, ami neked jó és mérlegelj.

2017. febr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szorgalmi időszak elején vagyunk..havi 1 maximum 2 buli olyan nagy dolog lenne? Hát nem tudom..nem hiszem.
2017. febr. 26. 19:52
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

Ha jól értem, te most önigazolást keresel a kocsmázáshoz? :)

Mi ebben akkora dolog?

Ha akarsz, menj!


(Nekem ez nem hiányzik, én órák előtt/után szoktam "társasági életet élni". Amúgy szorgalmi időszakban elég sokat tanulok, de ha bulizni akarnék menni, akkor nyilván mennék, és nem múlna rajta semmi. Amit most megtanulsz, arra úgysem fogsz májusban emlékezni:))

2017. febr. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem, nem érted jól.

Ki beszélt itt erről?

Arról van szó hogy félek ha nem járok el néha bulizni a többiekkel akkor idővel nem lesz barátiköröm.

2017. febr. 26. 20:13
 10/10 anonim ***** válasza:
57%

Megette a fene azt a "baráti kört", amit az ital tart össze:S

De továbbra sem értem, miért csinálsz ebből akkora problémát, és ha akarsz, és hívnak is, akkor miért tipródsz...

2017. febr. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!