Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanul valaki olyat, ami már...

Tanul valaki olyat, ami már kiskorában érdekelte? Nem veszítettétek el a lelkesedéseteket?

Figyelt kérdés

Nekem alsós koromban állandóan csillagászatos, vulkános, "bolygós" könyveket kellett venni, és hasonló gyerekeknek szóló ismeretterjesztő könyveket. Imádtam térképeket nézegetni, planetáriumba járni stb. Akkor mondjuk még nem gondoltunk arra, hogy esetleg ilyesmi szakmám legyen.


Fölsőben és gimiben a földrajz és a matek volt a kedvenc tantárgyam és ezekből jártam versenyekre is.


Most az egyetemen pedig földtudományt tanulok. Nagyon szeretem és nagyon érdekel is. Persze mindenki azt mondja, hogy majd mehetek a Tesco-ba árufeltöltőnek és fölöslegesen tanulok végig 5 évet. Mentem volna valami gazdasági pályára, ha már megy a matek. Az a baj, hogy lehet, hogy igazuk van, mert nem fogok majd állást kapni sehol. Azért se, mert Lehet, hogy nem fog majd olyan jól menni, hiába érdekel és közben a kedvem is elmegy tőle.


Aki hasonló helyzetben van/volt mi a tapasztalata?


Válaszokat előre is köszi! :)



2017. febr. 27. 16:20
 1/5 anonim válasza:
Én szintén így vagyok. Vulkánok, csillagászat, dinoszauruszok érdekeltek már az általánosban is, mindig ilyen könyveket kértem. Aztán középsuliban geológia szakon voltam (azóta ez a képzés megszűnt ott). Most földtudományt tanulok. Ugyanezt kaptam, és a tapasztalatom is ez, hogy nehéz vele elhelyezkedni. Én nem tudok mást elképzelni magamnak, hogy mást tanuljak. De annyira elvették a kedvemet tőle, hogy valószínű nem maradok Msc-n. Engem a paleontológia érdekel, de megkaptam egy tanáromtól is, hogy azzal úgy sem tudok mit kezdeni. Szóval most olyan okj-s képzést keresgélek, amivel könnyebben el tudok helyezkedni. Sajnos az én kedvemet teljesen elvették:(
2017. márc. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem gyerekkoromban nem igazán voltak álmaim arról, hogy mit akarok csinálni később, de tipikusan "gyerekkori álom" szakon tanulok: régészeten. :D Én vagyok az egyetlen az évfolyamon, aki önbevallása szerint nem gyerekkori álmát teljesíti épp. Nem kicsit később, 17 éves korom körül jött csak, hogy őskori régészetet akarok tanulni, hiába mondták nekem is, hogy éheshalós szakma. Eddig ez volt életem legjobb 3 éve szóval egyáltalán nem bántam meg a dolgot. (majd 10 éve múlva, haha) A képzés közben viszont kicsit találkoztam a földtudománnyal és rájöttem, hogy az is érdekel, szóval elkezdem a szakot szeptemberben. :D

Persze ezek nem csak hirtelen fellángolások nálam, régebben is érdekeltek ezek a dolgok, egyszerűen csak sose gondoltam bele, hogy valaha ilyesmivel foglalkozzam. Emlékszem az általános iskola végi pályaválasztási tanácsadáson is valami olyasmit mondtam, hogy érdekel a földrajz és a természet, csak aztán valahogy elvesztem a középiskola idején és mostanra tértem vissza ezekhez.

Egyébként én úgy vettem észre magamon, hogy sokkal lelkesebb vagyok a tanulás és a tudományok iránt, mint gyerekkoromban. Például tavaly volt szerencsém eljutni a Londoni Természettudományos Múzeumba és a lelkesedésem finoman szólva is földbe tiporta a leghiperaktívabb 6 éveseket is.

2017. márc. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Én eddig abban a tudatban éltem, hogy geológusokra és geofizikusokra van kereslet, ha máshol nem, akkor külföldön. :O Ennyire nehéz lenne elhelyezkedni ezzel a két szakkal?

2017. márc. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nem lehetetlen elhelyezkedni, de nem is könnyű. Nekem legalábbis ezt mondták, akik végeztek.:/
2017. márc. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem úgy semmi nem volt érdekes soha. Minden tárgyból a suliban is úgy voltam, hogy ezt be kell magolni, azt begyakorolni, amazt meg csinálni. Aztán úgy is elfelejtem. Nem tudom, hogy ez az oktatási rendszer hibája vagy bennem van-e a hiba, de nekem mintha nem lenne semmi közöm semmihez.
2017. júl. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!