Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógytesin milyen gyakorlatoka...

Gyógytesin milyen gyakorlatokat csináltok? Gerincferdülés miatt kaphatok felmentést tesiből? Hova kéne fordulnom ezzel a problémával? Mi az eljárás?

Figyelt kérdés
Ebben a kérdésben már írtam a gerincferdülésröl: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__8479319..

2017. márc. 10. 05:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Hányadikban?
2017. márc. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem szoktak adni felmentést
2017. márc. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vagyis a rendes tesi helyett kéne menned gyógytesire
2017. márc. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
0-24-ben szúr a gerincem/derekam/hátam szóval még a gyógytesire is szívesebben mennék mint a simára, 7-es vagyok.Nagyon szembetűnő a gerincferdülésem, szemre 15-20 fokos lehet de szerintem van több is.
2017. márc. 10. 14:38
 5/9 anonim ***** válasza:

ez jó alapnak:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellatas..

De ha nem mész fitnesz terembe amikkel a hátad tudod edzeni, neked lőttek :(

2017. márc. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Menj el a reumatológiára, én anno ott kaptam,gyógyresire játam heti 3-4*, így felmentést kaptam .
2017. márc. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Teljesen más feladatok vannak, főként gerincizom erősítés stb..(megfelelő módon!!)

Most még helyrehozhatod a ferdülést!

Orvos állapította meg? V szembetűnő?

2017. márc. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Már elég régóta van gerincferdülésem és az iskola orvostól minden évbe vagyis félévben (mert félévenként van iskola orvosi vizsgálat) megkapom hogy menjünk el ortopédtushoz és minden alkalommal beutalót is ad.De a szüleim (anyukám nővér csak most nem dolgozik apukám meg 5 évig volt ápoló) mindig azt mondják hogy majd el múlik meg majd valamikor ha lesz idő elmegyünk.Meg hogy szinte az összes kamasznak gerincferdülése van de ők se mennek orvoshoz és mégis élnek.

A szüleim nem szeretnék hogy nekem is mindenféle gyógytornára meg gyógyúszásra keljen járnom.Elég nekik az hogy a kisebbik öcsém kedden és csütörtökön logopédushoz, hétfőn; szerdán és pénteken gyógytornára és minden nap itthon is kell gyakorolni 1 óra beszélésest gyakorolni amit a logopédus adott feladatot meg egy 1 óra gyógytorna itthon is.A nagyobbik öcsém magántanuló ezért vele itthon is kel tanulni ő is hétfőn; szerdán és pénteken gyógytornára jár,kedden és csütörtökön meg gyógyúszásra.És mivel nekem később derült ki ezért már nem férne bele hogy engem is elvigyenek meg ottmaradjanak (kötelező ott lenniük).

2017. márc. 11. 17:17
 9/9 anonim ***** válasza:

A linken minden infót megtalálsz, nincsennek varázsmozdulatok.

Olyan gyakorlatok vannak amik erősítik az izmokat.

Ha szabályosan csinálod, akkor még te se tudsz lesérülni, és fájni se fájhat, csak az izmod.

A gyógytesit és gyógyúszást messze nem gyógy!!! Fiúk és lányok, 6 és 16 évesek ugyanazt csinálják. Segédeszköz nélkül, mert így a legolcsóbb, tehát esélytelen, hogy pont a te fizikumodhoz illeszkedik.

vegyél állítható kézi súlyzót, erősítő gumiszalagot, expandert, trx et és csinálj hátedzést.

Most mondom, hogy enélkül az összes testvéred és te is hamar olyan gyengék lesztek, mint egy 80éves.

2017. márc. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!