Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Már 1-2 éve gerinc ferdülésem...

Már 1-2 éve gerinc ferdülésem van és mióta lovagolok egyre jobban és többször fáj a hátam/derekam. Ennek lehet köze a lovagláshoz? Érdemes lenne orvoshoz fordulnom?

Figyelt kérdés
Már elég régóta van gerincferdülésem és az iskola orvostól minden évbe vagyis félévben (mert félévenként van iskola orvosi vizsgálat) megkapom hogy menjünk el ortopédtushoz és minden alkalommal beutalót is ad.De a szüleim (anyukám nővér csak most nem dolgozik apukám meg 5 évig volt ápoló) mindig azt mondják hogy majd el múlik meg majd valamikor ha lesz idő elmegyünk.Meg hogy szinte az összes kamasznak gerincferdülése van de ők se mennek orvoshoz és mégis élnek.És amióta újra elkezdtem lovagolni fél éve egyre jobban fáj a hátam/derekam.Ott ahol a gerincem csatlakozik a csípőmbe mindig ott fáj év egy nyilalló/szúró fájdalmat érzek ott.Eddig napi szinten 2-3 órán át fájt (nem egyhuzamban) amikor több órám volt akkor volt hogy 4-5 órán át is.De amióta lovagolok 7-8 órán át és ez csak a jobbik eset van hogy egész nap folyamatosan.Tudom hogy a lovaglás terheli a gerincet ezért is gondoltam hogy ehhez lehet köze.Szóval a kérdésem mint ahogy fentebb is írtam.Ennek lehet köze a lovagláshoz?Érdemes lenne orvoshoz fordulnom?

2017. márc. 7. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, menj el orvoshoz, mielőtt púpod nőne. Nagyon felelőtlenek a szüleid.
2017. márc. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, érdemes lenne orvoshoz menni. Gyógytorna, úszás, az ami segít. A lovaglás nem igazán. Általában semmi sem segít, ami rázkódással jár, pl. futás.

Magától nem múlik el, csak rosszabb lesz.

Nekem is van. Nem olyan nagy mértékű, hogy ez gondot okozna a hétköznapokban. De régebben nekem is fájt sokszor a hátam, akár ülés, akár állás közben.

Amióta megerősödtek a hátizmaim, a törzsem, azóta már nem szokott fájni a hátam. Szóval megéri foglalkozni vele.

Hány éves vagy? Nem tudsz egyedül orvoshoz menni?

2017. márc. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Neked kötelező lenne a napi gyógytorna és az úszás!! A lovaglást meg sürgősen felejtsd el. Jó hogy fáj a hátad. Gyenge hát izomzattal ülsz a lovon és ütődnek a csigolyáid, minden egyes lépénél. A lovon nincsen össz teleszkóp, sem lengés csillapító... A lovaglásnak sajnos vége! Ezt el kell fogadnod, de teljes életet élhetsz, csak más sportot kell keresni! Mint írtam sürgősen! Úszás, torna, séta, túrázás, kerékpározás. Futás tiltott, minden ami ütődéssel jár, ugrással. Csodálkozom, hogy még senki nem mondta!
2017. márc. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
13 éves ezért sajna nem tudok egyedül orvoshoz menni.A szüleim nem szeretnék hogy nekem is mindenféle gyógytornára meg gyógyúszásra keljen járnom.Elég nekik az hogy a kisebbik öcsém kedden és csütörtökön logopédushoz, hétfőn; szerdán és pénteken gyógytornára és minden nap itthon is kell gyakorolni 1 óra beszélésest gyakorolni amit a logopédus adott feladatot meg egy 1 óra gyógytorna itthon is.A nagyobbik öcsém magántanuló ezért vele itthon is kel tanulni ő is hétfőn; szerdán és pénteken gyógytornára jár,kedden és csütörtökön meg gyógyúszásra.És mivel nekem később derült ki ezért már nem férne bele hogy engem is elvigyenek meg ottmaradjanak (kötelező ott lenniük).Igazából csak érdekelt a véleményetek azért tetem fel a kérdést.Amikor erről beszéltem a szüleimmel minden alkalommal csak azt válaszolták "Ha akarod abba hagyhatod a lovaglást." amit nem szeretnék mert csak ott érzem jól magam.Mert az egész osztály kiközösít és nem tudom miért.
2017. márc. 7. 17:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Választhatod a lovaglást, de készülj fel, hogy 30 évesen bottal fogsz járni! Vagy választhatod az úszást és tornát, amihez nem kell sok ész, sem pénz, csak kitartás, viszont egészséges leszel. A te életed, azt csinálsz amit akarsz...
2017. márc. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is gerincferésem van/volt. Nyolc évig úsztam és egyre romlott. Három éve elkezdtem lovagolni és már sok ismerős megdicsért, hogy milyen szép a tartásom.
2017. ápr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!