Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet az analízis, és...

Hogyan lehet az analízis, és egyéb "nehezebben emészthető", matematikai tárgyakat hatékonyan tanulni?

Figyelt kérdés

Tele van rengeteg fogalommal, jelöléssel, definícióval, tétellel, és bizonyítással, amikre nem látok más módot, mint a magolás.

Ez még rendben is van, az elméleti részt ezzel le lehet tudni, de amikor gyakorlatban kell a feladatra alkalmazni ezeket, akkor egyszerűen meg vagyok lőve.


Azok, akik egyetemi szintű matekot tanulnak, tudnának pár tippet adni arra, hogy ne magoljak, hanem értsem amit tanulok?


2017. márc. 10. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

analízis? az még a könnyebb rész bőven :) egyébiránt meg az elmélet az amit elég nagyjából tudni, és a gyakorlati részt meg bagyakorlással, rutinnal..

mateking ebben sokat segít

2017. márc. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Meg kell érteni.
2017. márc. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Még nem akartam elküldeni. Szóval olyasmire ne pazarold az idődet, hogy megtanulsz egy bizonyítást. Azt csináld helyette, hogy a bizonyítás minden pontján megnézed, hogy mit használsz, az miért igaz, és hogy illeszkedik logikailag az előző meg az utána következő lépéshez. Mindig csak az egyes lépéseket értsd meg alaposan, soha ne tanuld be, hogy először ezt csináljuk, aztán azt, aztán amazt, és akkor majd kijön.
2017. márc. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Ha gondolod, megmutatom egy példán, hogy én hogyan csinálom.
2017. márc. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

A fogalmakat meg kell tanulni, addig olvasni, amíg nem érted meg. A többihez a kulcs pedig a folyamatos gyakorlás, de tényleg, kb 2-3 naponta én előveszem, aztán vagy végigoldom magamtól az órai feladatokat vagy keresek újakat. Rengeteget számít a tanár, előző félévben rettenetes tanárom volt, a 3 szemináriumi csoportjából 2 ember ment át:DD

Nekem se sikerült a tárgy, aztán most szerencsére sikerült a legjobb tanárhoz felvennem, ég és föld a különbség, mintha nem is ugyanaz a tárgy lenne, most mindent értek belőle..szóval ha van lehetőséged akkor jó tanár, folyamatos gyakorlás és a mateking oldal is eléggé jó az analízishez. Plusz ha valahol elakadsz akkor ne félj kérdezni, néha-néha van aki nem ért pl egy definíciót vagy hogy hogy jött ki a részeredmény, akkor a mostani tanár képes visszavezetni, hogy a gimiben hogy tanultuk, szóval tényleg ha látja hogy valaki mindent megtesz, akkor nagyon segítőkész.

2017. márc. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
32%

Próbáld ki a mateking.hu oldalt, én onnan tanulok most, és szerintem tök jól elmagyarázzák a matekot.


(Fizetős amúgy, de nem túl drága, és szerintem nagyon megéri)

2017. márc. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!