Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 124 igazolt és 1 igazolatlan...

124 igazolt és 1 igazolatlan órám van, ugye nem kell évet ismételnem?

Figyelt kérdés
Jegyem van mindenből elég, 1 ismerősöm riogatott ezzel, hogy ha a 1 tantárgy 30%án nem veszek részt akkor évet kell ismételnem.. Ez már túl sok hiányzás vagy ez még belefér? Egyáltalán mennyitől számít vészesen nagynak? Mindig betegség miatt hiányoztam, nem lógtam vagy ilyesmi!:/ Az az 1 óra is elalvás volt, és utána bementem.. Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. márc. 14. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi azt nem tudjuk neked megmondani, hogy túllépted e valamelyik tantárgyból a megengedett hiányzást. De az ismerősöd jól mondta.

Megbuktatni nem fognak 1 tárgy miatt, ha túl sokat hiányoztál, akkor elbírálják az ügyedet és valószínűleg pótvizsgát kell tenned az adott tantárgyból. Ha az nem sikerül, na akkor kell évet ismételned.

Persze vannak szigorúbb iskolák, és vannak lazábbak, gyengébb sulikban beírják neked a meglévő jegyeid átlagát, oszt jónapot.

2017. márc. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Osztályfőnököm nem szólt, hogy baj lenne meg semmi.. Ismerősöm mondta.. De tényleg van elég jegyem és jól is tanulok..Eléggé félek, bele se gondoltam ebbe :s Igyekszem már nem hiányozni többet!
2017. márc. 14. 13:09
 3/4 chtt ***** válasza:
100%

Javallom, ne barátra hallgass, ha kérdésed van, irány az ofő.

250 órát hiányozhatsz hivatalosan, de ha tudnak osztályozni, akkor sem kell évet ismételned, ha nem, osztályozó vizsgát kell tenned, erről a szaktanár ill. a tantestület dönt.

Ha 30%-nál többet hiányoztál egy tárgyból, ugyanez a helyzet, és nem az iskola erőssége vagy gyengesége szabja meg, hogy kell-e osztályozóvizsgát tenned vagy sem. 125 óra nem tűnik halálos vagy évismétlésre kötelező mulasztásnak.

2017. márc. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Huh, megnyugtattatok. :) Már rémeket láttam:) Köszönöm szépen a válaszaitokat :)
2017. márc. 14. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!