Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lehet a baja? (16 éves...

Mi lehet a baja? (16 éves lány, gimi)

Figyelt kérdés
Decemberben jött az osztályunkba egy csaj. Kicsit bátortalannak tűnt, gondoltam az új környezet miatt. Azonban ahogy telt az idő, egyre visszahúzódóbb lett, nem keresi másokkal a kapcsolatot, sokszor csak néz maga elé, ritkán mosolyog...

2017. márc. 14. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Akármi lehet a baja, de majdnem biztos, hogy jólesne neki, ha odamennél és megkérdeznéd tőle. :)
2017. márc. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Gondolom szorong, mert úgy érzi nem része az osztálynak, mindenkit idegennek lát és egész nap nincs kihez bár egy szót szoljon. Próbáltad már besegíteni a közösségbe?
2017. márc. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De már hozzánk jár kb 3,5 hónapja...voltak osztálykirándulások, ilyen csapatépítő programok...

Mi is odamentünk többször beszélgetni hozzá, de csak egyszavas válaszokat adott...osztálytársaim szerint fogyatékos...

2017. márc. 14. 21:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem mindenki tud nyitni attól, hogy odamentek 1-2 alkalommal. Van, akinek sokkal több idő kell, és több odafigyelés.

Nyugodtan menjetek oda többször, és próbáljátok bevonni a beszélgetésbe, de ne azonnal őt dobjátok a középpontba.

2017. márc. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem van egy osztálytársam, aki 2.-ban jött hozzánk, és ő is ilyen volt. Egy évig tényleg senkihez sem került közel, aztán 3.-ban jött egy másik lány, és nagyon összebarátkoztak. Utána tudtuk meg, hogy a szülei 8 évesen váltak el, nem épp szépen, és nagyon megviselte. Azóta is csendes, de 6-7 személyes baráti társaságban már teljesen laza, nem feszeng. Könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy vele is történhetett valami, bár egyáltalán nem biztos. Szerintem kezeljétek úgy, mintha a barátotok lenne, aki pl. most esik át egy depis korszakán. Legyetek vele természetesek, ne toljátok a figyelem középpontjába, de mindenképpen figyeljetek rá, hogy ne bántsátok meg semmivel. Így talán lassan nyitottabb lesz, de szerintem kell még neki idő a barátkozáshoz.
2017. ápr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!