Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan jegyzetelnek a tanulók...

Hogyan jegyzetelnek a tanulók az egyetemen?

Figyelt kérdés
Mindenkinek van laptopja és abba írja, vagy hogy?
2017. márc. 18. 14:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez csak Amerikában divat. Füzetbe vagy papírra, tollal vagy ceruzával. Esetleg nem jegyzetelnek, hanem ami a táblán van, azt telefonnal lefényképezik, de az az előadóknak nem nagyon szokott tetszeni.
2017. márc. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Rendben köszi.
2017. márc. 18. 15:01
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Változó. Van aki laptopba írja, van aki füzetbe és ahogy írták van aki fényképezi az előadás diáit vagy ami a táblán van.
2017. márc. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Ez egy jó kérdés én is idén kezdem az egyetemet. Mennyire fontos az hogy saját laptopotok legyen? Órán szokták mondani hogy vegyétek elő mert kell valamit csinálni rajta ?
2017. márc. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
szakfüggő is. Pl egy human szakon ahol csak szavakat kell írni, ott lehet, hogy többen használnak laptopot, mivel cska szöveget kell gépelni. Nálunk, mérnöki szakon szinte senki nem használja, hiszen képletek, ábrák jegyzetelése könnyebb,gyorsabb füzetben tollal, mint laptoppal. Az, hogy kell e laptop megint szakfüggő. Ha pl programozónak jelentkezel, akkor azért nem árt, de nem mindenhova szükséges.
2017. márc. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%

Én begépelek mindent. Sokkal kényelmesebb és gyorsabb úgy.

Hátránya, hogy már teljesen elszoktam az írástól és már egy pár mondatot is kellemetlen leírni kézzel.

2017. márc. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
En fuzetbe irok. Nekem az sokkal kenyelmesebb mint a laptop, mert ha laptop van elottem, na ott minden van csak nem jegyzeteles. De amugy szinte mindenki fuzetet hasznal, ritka a laptot!
2017. márc. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Én még programozóként is sokszor feleslegesnek tartom, hogy magammal hordjam. Előadáson, ha egyáltalán jegyzetelek, azt papírra szoktam. Matekos gyakorlatokon megint semmi értelme, papíron gyorsabb.


Egyedül idegennyelvnél látnám értelmét, mert a könyvet PDF-ben telefonról szoktam olvasni, és kényelmesebb volna laptopon. Bár jegyzetelni talán ott is több értelme van papírra.


Nem látom értelmét, hogy magammal cipeljem a laptopot, mikor össze-vissza órák közti szünetekkel van, hogy 10-12 óra múlva jutok haza. A gyakorlatokon, amihez kell gép, az úgyis gépteremben van, a fájlokat, jegyzeteket meg óra végén elküldöm magamnak e-mailben.


A többire meg nekem felesleges nyűg.

2017. márc. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk senki sem használ laptopot.

Én az órán papírokra jegyzetelek, de nagyon vázlatosan, inkább csak azért, mert ha le is írom a lényegét, amit hallok, könnyebben megjegyzem, és em kalandozik el a figyelmem.

Tanulni írott anyagokból szoktam: könyvekből, egyetemi jegyzetekből, tanárok által kiadott diasorokból, felsőbb évesektől kapott anyagokból stb.

Saját magam anyagokat kidolgozni mindig lapotopra szoktam, mert bár jól olvasható kézírásom van, jobban tudok nyomtatott szövegből tanulni (talán mert így több dolog fér el egy oldalra, és jobban átlátom). Másrészt gyorsabb is így, az elektronikus anyagokból kimásolva ezt-azt összállítani a vázlatot.

2017. márc. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk se használ senki laptopot, előadáson még hagyján, de szemináriumokokon nem szeretik az elektromos készülékeket. Leggyorsabb füzetbe kézzel, vagy kinyomtatott előadásra jegyzetelni (pláne ha sok a grafikon amihez elkél 1-2 magyarázat)
2017. márc. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!