Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetek még matematikus?

Lehetek még matematikus?

Figyelt kérdés
Nem igazán értem a matekot,3as vagyok belőle de én matematikus szeretnék lenni,lehetek még az?
2017. márc. 21. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Hát, mivel nem írtál kort, így nehéz megmondani. De persze, minden további nélkül, megfelelő erőbefektetéssel akár még matematikus is lehetsz.
2017. márc. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%

A jegyedből semmit nem tudunk meg, mégse mind1 hogy pl. a Fazekasba vagy 3-as, vagy a Salgotarjáni szakközépbe. Érted mit akarok mondani remélem, én is voltam 3-5 között minden matekből, tudásom nem változott csak a tanár, de hát mégis jobb a 3-as, van merre törtetni, mikor 5-ös voltam, hátravoltam dölve hogy mindent tudok.



Középiskola nem alkalmas arra hogy te matekot tanulj, gondolom nektek is mint nekünk a matekon kívül van még vagy 18 tárgy, és én nem tudok egyszerre annyi fele figyelni, ma délután ebből kellene tanuljak, holnap abból, én úgy nem tudok nyugodt lelkiismerettel matekozgatni hogy dolgom lenne xD. Érted mit mondok.


Majd egyetemen, bár az Eltére készülök infóra, remélem ott is lesz részem matekban :D, tiszta matekra nem akarok menni, mert abból nem tudok megélni :\. Majd ha az infó meglesz, akkor talán még egy matekot elvégzek. Vagy ha közben úgy mennek a dolgok akkor nekifogok az infó mellett a mateknak is.



Amúgy milyen matematikus akarsz lenni? Tudod miről szól a matek? Pl. itt van a goldbach sejtés, ezt még senki nem bizonyította be, ha te nekiálsz, s 10 évet dolgozol vele, TALÁN hozzá tudsz kicsit piszkálni (nem megoldani). Ez a matek, ne hidd hogy úgy megy hogy mázlid van, valamire rájösz s megoldod a nagy matek problémákat. Ami olyan volt azt már rég megoldották, csak a kemény dió maradt megoldhatatlanul, ami kemény munkát igényel. Szóval először jó lenne kozultálj egy olyan emberrel aki ezzel foglalkozik hogy tudd mibe vágod a fejszédet.



De lehetsz matematikus, ide nem a különleges tehetség kell, hanem idő, minél több időt belekell fektetni. Persze hogy kell az ész is, de ha valamiről kutatni akarsz, az adott témát körül kell járni, problémát elemezni és éveken keresztül ezzel foglalkozni, ez a matematikus. A középsulis matektudás ehhez képest egy vicc, nyáron +tanárral leülsz, szerintem 4-5 ösöre meglehet tanulni mindent. De a középsulis anyagtól te nem leszel matek tudós. Egyetemen csak. Állj neki ha ezt akarod, és először tornászd fel magad 4-5 ösöre.



Vagy pl. ha matektanár akarsz lenni, ahhoz sem kell kitudja milyen tehetség, magyaráznod kell tudni, és az anyagot kell ki fújjad tökéletesen. Erre képes vagy, biztos.

2017. márc. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, ha nem érted a matekot, az nem egy ajanlólevél, de bárkiből lehet bármi, ha energiát fektet bele. Ha nem az hajt, hogy a matematikusok olyan okosak, meg hogy Sheldon akarsz lenni, mert presztízs, hanem fixen érdekel a téma, akkor húzz bele nagyon-nagyon erősen, és majd meglátod, hogy megy (középsulis matek azért bárkinek szokott megyegetni, csak azt érdemes kitapasztalni, hogy mennyi gyakorlásra van szükséged). Annyi biztos, hogy ötösnek kell lenned, lehetőleg minél hamarabb és stabilabban, mert nagyon masszívan értened kell az alapokat.

Legrosszabb esetben nem mész matematikusnak, de ötös leszel matekból és magadra szedsz egy jó adag kompetenciát, szóval lássuk be, nincs sok vesztenivalód. :)

2017. márc. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyors kérdés, miért nem akarsz olyan dologgal foglalkozni amiben relatíve jobb vagy, és valószínűleg nagyobb sikerélményed lesz a végzésében?
2017. márc. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!