Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik ha jelentkeztem a...

Mi történik ha jelentkeztem a tavaszi félévi záróvizsgára, de nem megyek el, mivel a szakdolgozatomat nem tudom időben leadni?

Figyelt kérdés
Az ELTE BTK hallgatója vagyok és hatféléves alapképzésben veszek részt. (Nyelvszakos vagyok, az alap diploma után szeretnék tolmácsnak tanulni).A probléma csak az, hogy nem tudom leadni időben a szakdolgozatomat, pedig a záróvizsgára már jelentkeztem.Leadhatom a szakdolgozatot a következő félévben és újból felvehetem a záróvizsgát? Államilag finanszírozott képzésen vagyok, tehát csúsznék egy félévet gondolom. Kell-e fizetnem a plusz félévért és jár még ilyenkor is diákigazolvány? Járt már valaki esetleg hasonló cipőben? Annyira szégyellem magamat, félek elmondani ezt bárkinek is, hiszen itt mégsem egy orvosi vagy mérnöki diploma megszerzéséről van szó, hanem csak egy bölcsészdiplomáéról. Mellesleg betegség miatt nem tudok időben végezni, de akkor is, legszívesebben elsüllyednék szégyenemben.

2017. márc. 23. 08:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha abszolváltál, akkor már nem iratkozhatsz be, és nem vehetsz fel tárgyakat. Ha az abszolutóriumnak része a diplomamunka, akkor igen, beiratkozhatsz, tárgyakat vehetsz fel, vizsgázhatsz a következő félévben. Ebben az esetben van tanulóbérleted, az előbbi esetben a szorgalmi időszak közepén lejár, és nem kapsz új matricát.

A jövő félévben megcsinálhatod a diplomamunkát, és az államvizsgát is, ingyenesen.

2017. márc. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, nagyon megnyugtattál! :) Igen, az abszolválás egyik feltétele, hogy leadjuk a szakdolgozatot határidőre, ami az én esetemben ugye nem történik meg. De akkor így az őszi félévben ingyenesen próbálkozhatok mégegyszer, és még diákom is lesz. Szuper.:)
2017. márc. 23. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!