Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tényleg ilyen nehéz a jogi...

Tényleg ilyen nehéz a jogi egyetem? A KRE jogi karára jelentkeztem, most szeptemberben indul a képzésem és kissé (NAGYON) izgulok

Figyelt kérdés

Mielőtt még valaki azthinné,NEM nem hittem azt amikor jelentkeztem h csupa móka és kacagás lesz az egész,de van valami amit nem értek.

MINDENKITŐL aki odajárt az hallottam mennyi mindent kell tanulni és semmire sincs időd.Amit el is hiszek hisz megtekintettem h milyen órákra számíthatok.

AMIT NEM ÉRTEK hogy hogy lehet társadalmi családi, vagy egyéb életet élni ilyen sok anyag mellett? mert ha folyamatosan ez van akkor hogy a fenébe lehet kibírni ebből 5 évet???? és hogyan küszöbölitek ki azokat a tanárokat(ezt csak hallomás alapján kérdezem) aki arcra osztályoz és tökmindegy h mennyit tanulsz?

A LEGFONTOSABB KÉRDÉSEM PEDIG.hogy hallottam egy oylan ismerősömtől aki nem link és komolyan veszi az egyetemet h volt nem egy olyan időszaka h annyi anyagot kapott h azt már tényleg LEHETETLEN volt elsajátítani. TEHÁT A KÉRDÉSEM,ilyen helyzetben akkor csak a szerencse az ami döntő,vagy ilyenkor jön az h a tanár átenged ha látta h RENGETEGET tanultam? vagy csak simán találkozom vele legközelebb



2014. aug. 6. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:
ezt meg kell tapasztalni és akkor megértesz mindent, és javaslom ne ezen rágódj a nyár közepén hanem élvezd ki (amíg még lehet)
2014. aug. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, csatlakozom az előttem szólóhoz. Majd jönnek maguktól ezek a dolgok, az események folyamatában belerázódsz. Teljesen felesleges előtte rágódni rajta, most még úgysem fogod tudni elképzelni, milyen lesz ez. Amikor meg már benne vagy, értelmetlennek fogod tartani ezen rágódni. Vagy menni fog, vagy nem. Mert vannak emberek, akik elvégzik ezt, még soha senki nem halt bele ebbe. Viszont vannak olyanok is, akik egyszerűen nem bírják megcsinálni, mert nem bírnak magolni, és a fiatal éveik nagy részét tanulással tölteni... Majd kiderül, hogy melyik leszel, de most még ne görcsölj ezen. :)
2014. aug. 7. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jah azt elfelejtettem, hogy ez nem középiskola, tehát tényleg olyan a dolog, hogy lehetetlen mindent megtanulni. Nem az van, hogy a tanácsbácsi elmondja szépen, hogy ezt meg ezt az oldalt kell megtanulni, és kikérdezi. Itt az lesz, hogy lesznek könyvek, és azokat kell tudni. Lehetetlen megtanulni ezeket. Sok múlik a szerencsén. Sokszor elsőre átmegy az ember, de sokszor viszont megbuksz, és akkor újra mész. Egyszer majd sikerül a vizsga... Ehhez a dologhoz kell egyfajta hozzáállás, és lehetőleg pozitív gondolkodás, más tanulási ritmus, módszer stb., de ezek majd maguktól fognak kialakulni, szóval tényleg ne aggódj! Ha komolyan gondolod az egyetemet, menni fog.
2014. aug. 7. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Közvetlen hozzátartozóm jár a Károli jogi karára, most volt harmadéves; tehát komoly, amit írok, de azért ne parázz be.


1., Igen, tényleg nehéz a jogi egyetem.

Nem tudom, órarendet is láttál-e. Rengeteg óra van, és (elvileg) kötelező bejárni; sok tantárgy óráin van katalógus (= a jelenlévők aláírására szolgáló papír).

Persze vannak, akik nem járnak be rendesen, és valamelyik haverjukkal aláhamisíttatják...


2., Valóban rengeteget kell tanulni.

Már ha komolyan veszed. Az órákon is sokat kell/lehet jegyzetelni, így tanulni is, de otthonra is marad bőven...

Viszont itt is azt tudom mondani, hogy sokan puskáznak vizsgákon/zh-n, mert eszük ágában sincs tanulni.

Plusz még vannak "házidolgozatok" is, kiselőadások stb.

A szorgalmi időszakban is van azért idő tanulni, de a vizsgaidőszakra is bőven marad, sőt, akkor szinte egész nap tanulás...


3., Tényleg van, hogy lehetetlen elsajátítani az összes anyagot.

Az tanártól függ, hogy átenged-e vagy nem. Több tanár is van, aki pofára osztályoz. Például az egyiknél az az alap, hogy szőkék 5-ös, barnák 4-es...

Egy másik tanárnál "elvárás", hogy a lányok lakkozzák a körmüket, anélkül bukta, vagy legalábbis rossz jegy. Tök komolyan. De téged legalább ez nem érint, mivel fiú vagy. :)

Vannak nagyon szigorú oktatók, és vannak lazábbak.

Ha nem sikerül egy vizsga vagy zh, mehetsz újból, jobban felkészülve.

Arra vigyázz majd, hogy olyan tantárgyból ne bukj, amire a következő évben egy másik tantárgy épül, mert akkor elcsúszol az egésszel.


Az biztos, hogy ha rendesen bejársz és tanulsz, akkor nem lesz nagy gond. Viszont munkát nem fogsz tudni vállalni mellette, és úgy egyáltalán, nagyon kevés szabadidőd lesz.


Ja, és az ügyintézés egy káosz, ezt inkább nem is részletezem.

A Neptun szintén, eddig még soha nem kapták meg időben az órarendet, volt, hogy még a tantárgyfelvétel első napja előtti napon sem... A tantárgyfelvételnél egyébként legyél ügyes, a már meglévő infók alapján állítsd össze az órarendedet, és vedd fel a tantárgyakat amilyen gyorsan csak tudod. Ennek érdekében érdemes letölteni egy olyan programot, ami pár percenként frissíti az oldalt; szóval jó, ha már a tantárgyfelvétel előtti este belépsz, lehetőleg két böngészővel is, és ha szerencséd van, nem dob ki a rendszer reggelig. (Meg miután elkezdted felvenni a tárgyakat...)

2014. aug. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
NAGYON SZÉPEN köszönöm a lelkes hozzászólók tanácsait élményeit,kissé megnyugodtam:)
2014. aug. 8. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!