Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan tudnám publikálni egy...

Hogyan tudnám publikálni egy 4 évvel ezelőtti szakdolgozatomat, mely egy komoly, kétéves kutatás eredménye volt?

Figyelt kérdés
Doktori képzésre jelentkeznék, amihez plusz pont lenne, ha van saját publikációm...

#publikáció #doktori képzés #szakdolgozat publikációja
2015. aug. 8. 23:19
 1/4 Hardy Weinberg ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy lehet úgy szakdolgozatot/diplomadolgozatot írni, hogy az ember nem beszél a témavezetőjével. Az ilyen kérdéseket pont neki kellene feltenned, mert ő tudja milyen kutatásról van szó, fel tudja mérni, hogy mennyi munka publikácót írni belőle, sőt még azt is tudja, hogy annak mi a menete.

Itt látatlanba pont annyi ötletünk van, mint neked.

2015. aug. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Államvizsgámról szülni mentem, most folytatnám tanulmányaimat, most szembesültem azzal, hogy bizony jó lett volna ha a mindenki által méltatott szakdolgozatomat publikálom valahol, mert most sok pluszpont járna érte. Nem tartom már a kapcsolatot az egyetemmel, át is alakult azóta...sajnos senkinek nem jutott eszébe semmi a szakdolgozatommal kapcsolatban, csak az, hogy TDK-ra, majd OTDK-ra kéne vinnem, első körben elsőként átmentem, az országosra viszont már nem neveztem be babám megszületése miatt. Ha ezt bevállaltam volna,ma lenne nyoma, s pont is járna érte...
2015. aug. 9. 00:04
 3/4 Hardy Weinberg ***** válasza:
100%

Rendben, viszont mi így sem tudunk semmit a kutatási témádról. Még mindig a volt témavezetőd a kompetens személy a témában.

Általánosságban a publikálás menete (ha már lezajlott a kutatás, és megvannak az eredmények), hogy keresni kell egy folyóiratot, amelyik scope-jába illik a kutatás témája, az utasítások szerint el kell készíteni egy kéziratot, amit a folyóirat kéziratbeküldési rendszerén keresztül kell paszírozni.

Viszont mindenképpen keresd meg az akkori témavezetőd, mert neki elvileg van publikációs aktivitása, átlátja a kutatást, és az esetleges problémákról, illetve a kutatás utótörténetéről is tud. Ráadásul esetleg a doktori tanulmányokhoz is tud tanácsot adni.

2015. aug. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Írtam is a témavezetőmnek, köszi a tippet! :)
2015. aug. 9. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!