Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nehezen tudok koncentrálni....

Nehezen tudok koncentrálni. Hogyan tudnék jobban összpontosítani a tanulásra?

Figyelt kérdés

Sajnos az utóbbi időben azt vettem észre, hogy egyre nehezebb koncentrálnom a tanulásra. Bármikor is előveszek itthon valamit (pl történelem), hogy tanuljam, mindig eszembe jut valami, ami eltereli a figyelmemet. Például "Jaj, a mai napon olyan kínos helyzetbe kerültem!" és ez olyan mértékben képes elvonni a figyelmemet az aktuálisan tanult tárgyról, hogy sokszor képes vagyok két teljes órán (!) keresztül ezen őrölni magam és nem bírok odafigyelni a tanulásra, mert állandóan egy kínos szituáció jár az eszemben. Vagy a másik: "Jaj, holnap előadást fogok tartani 30 ember előtt, biztos be fogok égni." mert a prezentációk közben mindig konkrét rosszullét jön rám (remeg mindenem, elvörösödök, elmegy a hangom és nem tudok a beszélni, az ájulás környékez, hányingerem van) és előfordult már, hogy sokan kinevettek ezért a prezentáció közben, ami még kellemetlenebb emlékeket hagyott maga után.


Ne értsétek félre, nem arról van szó, hogy hülye lennék vagy lusta, vagy nehézségeim vannak a tanulással, egyszerűen ha valamilyen kínos emlék eszembe jut, vagy akár valami jó is, amire kellemes visszaemlékezni egy nehéz nap után, nem bírok összpontosítani a tanulásra - pedig

szeretek tanulni.


Mit tudtok tanácsolni? Már próbálkoztam azzal én is, hogy nyugtatom magam, higgadtságot erőltetek magamra, mondogatom, hogy "Most erre fogok figyelni, nem érdekelnek a sulis baromságok", de semmi haszna, újra és újra az eszembe jut minden és csak kavarog bennem. Össze is gyűjtöttem már néhány rossz jegyet emiatt, mert ráadádul fárasztó is mindezeken rágódni és rengeteg energiát felemészt a mindennapokban.


Kérlek adjatok valamilyen hasznos tanácsot! Köszönöm előre is!

18/L (10. osztály)



2017. márc. 26. 12:23
 1/9 anonim válasza:

Fogadd el ami történt, ha nagyon nyomaszt, akkor éld meg újra minden pillanatát, így segít jobban elfogadni.

Megtörtént és kész, viszont azon már tudsz változtatni, hogy az elkövetkezendőkben hogyan állsz majd hozzá.

Mindenkivel előfordulnak ilyesmik. Esetleg segítségképpen szedj vitamint.


Illetve ajánlani tudom ezt a videót:

Youtube: Amy Cuddy: Testbeszédünk alakítja, hogy kik vagyunk

Nekem sokat segített :D


Illetve még a meditáció ami jó hatással lehet rá, mikor haza értél, akkor szánj rá ebéd után egy fél órát, esetleg csak egyszerűen ülj le, és vedd át az egész napodat, így később nem fog gondot okozni. :)


Az asztalodon pedig csakis a tanulni kívánt tantárgy legyen, és abból is csak az, amire biztosan szükséged lesz, így nem jut eszedbe róluk sem semmi.


Esetleg még csinálhatsz koncentrációt elősegítő gyakorlatokat.

2017. márc. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Úgy jó tanulni, hogyha megtalálod az adott anyagban ami számodra érdekes. Ha nincs ilyen akkor csak kezd el olvasni, ismerkedni vele, mintha csak egy ismeretterjesztő könyvet olvasnál. Egyszer lesz egy olyan érzésed hogy ezt a tuti/érdekes dolog és a többi hülyeséget csak próbáld meg hozzá kapcsolni, amennyit csak lehet. Végére meg már csak pár dolog marad, amit ha nem tudsz akkor is meglesz a 2. Ekkor csak olvasol, azért mert érdekel, és nem tanulsz. Ha több mint 2 kell akkor többször olvasd el, keress mélyebb összefüggéseket.


Kiselőadás: nem számít hogy sikerül az emberek igen kis %-a mer kiállni mások elé. Ha már ilyet bevállalsz mindenképpen jó vagy. Ne foglalkozz senkivel se, főleg azzal ne hogy mit gondolnak. Minél többször mondanád el ugyanazt az előadást a 3-4 alkalomra már tök lazán mondanád el. Sokszor csak 1x kell elmondani, ekkor nekem akkor sikerült elmondanom rendesem amikor fáradt voltam. Előtte este nem alszol, nem fog érdekelni semmi sem csak kiállsz elmondod és ekkor lesz a legjobb :)

2017. márc. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"18/L (10. osztály)"

Lehet csak simán buta vagy.


De amúgy komolyabb kérdés, mennyi időt töltesz internetezéssel, telefonodon való facebookozás stb-vel?

2017. márc. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak üzenem:

Nem vagyok buta, nyelvibe jártam és emiatt alapjáraton egy évvel több. 18-at pedig azért írtam, mert hamarosan betöltöm - papíron hivatalosan 17 lenne, csak áprilisban születtem és gondoltam egy hónap miatt már mindegy, hogy melyiket írom. De akkor, hogy ne kössön bele más is:

17/L, 10. osztály


A többieknek pedig köszönöm a hasznos tanácsokat! :)

2017. márc. 26. 14:11
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem válaszoltam a facebookozással kapcsolatos kérdésedre, ne haragudj.

Általában megnézem az értesítéseimet a különböző felületeken, elolvasok egy-két fontosabb hírt vagy érdekes cikket és válaszolok a fontos üzenetekre/emailekre, amikor hazaérek és van netem (kb 15-20 percet vesz igénybe). Ha az este folyamán jön még fontosabb üzenet másoktól, akkor azoknak a megválaszolására is szánok 10-15 percet.

2017. márc. 26. 14:15
 6/9 anonim ***** válasza:

viszont arra nem válaszoltál mennyit töltesz az interneten.

Az ilyen alkalmazások meg weboldalak arra edzik az agyadat hogy ne tudj huzamosabb ideig koncentrálni.

Egyetlen dolog fog működni, a progresszió.

Ha te csak 1 percig tudsz koncentrálni akkor állíts be időzítőt és koncentrálj 60x 1 percig egy nap.

Aztán ezt emeld 2 percre és akkor 30x 2 percig

aztán szép lassan ez mehet 5-re is majd 10-re 15-re 30-ra és végül már ott fogsz tartani hogy 1 órán keresztül folyamatosan tudsz koncentrálni.

Majd utána vedd kicsit vissza és mondjuk 12-szer 10 percig, majd 6-szor 20, majd 4-szer 30, 3*40 2*60 és akkor már előbb utóbb 2 órán keresztül tudsz majd figyelni

2017. márc. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Válaszoltam az internetes kérdésedre... annyit töltök rajta, amennyit írtam. Értesítések, fontosabb üzenetek, stb (facebook, messenger, instagram, bár az utóbbi nem annyira). Előfordul, hogy vacsora közben megnézek egy videót is YouTubeon, de ezek nem hosszabbak 3-5 percnél.


A koncentrálással kapcsolatos tanácsod érdekes, ki fogom próbálni. Köszönöm! :)

2017. márc. 26. 14:28
 8/9 anonim ***** válasza:

bocsi, amikor gépeltem, még nem volt ott a válasz.

Próbáld ki. előzetesen lehet érdemes stopperrel lemérni hogy mennyi ideig tudsz maximálisan odafigyelni.

aztán kezdj annak a 60-70%-ával kb. mondjuk ha 5 percig tudsz akkor 3-3.5 percekkel

2017. márc. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Nekem is koncentrációs nehézségeim voltak még a suli idején, manapság már nem annyira zavar. Nekem egy oldalt 3 szor annyi ideig tartott elolvasni mint a többieknek, mindig vissza kellett olvasnom hogy mit is olvastam az elmúlt 5 percben, mert semmi nem maradt meg belöle. Nem tudom hogy te is így vagy e, de egy idö után ráéreztem mikor kapcsol kia fejem, elkalandoznak a gondolataim, és megtanultam magam visszazökkenteni. Amikor észreveszed h elkalandoztál tarts egy pár perces szünetet, utána megint menni fog egy ideig a tananyagra koncentrálni. Nem voltam buta, ez nem is butaság kérdése. Tölem fiam is örökölte sajnos. Az omega3 kapszula segít valamennyit, de rendszeresen kell szedned hogy érezd a hatását.
2017. márc. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!