Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit érdemes kollégiumba...

Mit érdemes kollégiumba magammal vinni / mit érdemes a koleszról tudni?

Figyelt kérdés
Apor Vilmos Vác Központi kollégiumba nyertem felvételt, de a leírtakonkívül halvány gőzöm nincs mit kéne oda vinnem magammal. Leírták hogy van konyha meg gáztűzhely, de vajon edények vannak e? Azt is írták hogy ágyneműt biztosítanak, ebbe benne van az is hogy huzatot is kapok rá vagy vinnem kell? Vannak zárható szekrények? Sokat hallom mostanában hogy lopnak a kollégiumban. Hűtőből fürdőből sőt, laptopokat is meg telefonokat is. Ezeket hogy védjem ki? Zárható a koliszoba ajtaja? Semmit nem tudok minden infó jól jön köszönöm!! (nyilván ruhát tisztálkodószereket és törcsit viszek magammal)

2015. aug. 26. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Leszögezem a te kolidat nem ismerem, általánosságban beszélek csak (3 kolit megjártam már).


Edények nagy valószínűséggel nincsenek, már azért sem, mert ha lennének, akkor szerintem már rég ellopkodták volna azt is.:D Huzatot szerintem mindenhol biztosítanak, valamint lehetőséget adnak, hogy kicseréld. Rengetegen lopkodnak.. Mind a 3 kolimban hallottam ilyenről, még abban is, ahol azt hinnéd, hogy tanult emberek lesznek nem kevés fizetéssel. Jogászok, orvosok ugyanúgy lopnak ha kinn hagysz valamit a folyosón. Erre valóban az a megoldás, hogy zárjátok az ajtót akkor is, ha egy bögre vizet mész megmelegíteni a konyhában 1 perc alatt. Én ha a folyosó végére mentem beszélgetni, még akkor is zártam az ajtómat. Zárható szekrény nem tudom, hogy van-e, én úgy oldottam meg, hogy vittem egy kis lakatot, és reggel mikor elmentem, bezártam minden értéket a szekrénybe, így dupla védelemmel volt. Amin nagyon meglepődtem kezdetben, hogy közös zuhany révén ha a tusfürdőmet otthagytam a csap mellett, 5 perc múlva már hiába mentem érte..

2015. aug. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az remek ám hogy mindenhol csórnak mindent. Pont ettől félek hogy itt is ez lesz mert én még attól is idegrohamot kapnék ha eltűnne a fogkrémről a kupak... Volt már valakinek ilyen kolesz lopkodós tapasztalata? Ha igen akkor belső meló volt vagy valaki idegen besétált? Lehet egyáltalán tudni ki járhat oda be és ki nem? Előre félek...
2015. aug. 27. 00:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kollégiumot nem ismerem, de nagyon közösség függő, hogy hol mennyire lopnak.


Egyetemistaként kollégiumban élek. Nálunk egyáltalán nincsenek lopások, akár a szobaajtót is nyitva hagyhatom egész napra.

Eleinte én is zártam mindent a szobán belül is, de elég hamar leszoktam róla.

A legnagyobb lopás ami a koliban történt olyan szintű volt, hogy a lány a konyhában hagyta a friss muffint,valaki megkívánta és elvett egyet.


Edényeket és étkészletet magadnak kell biztosítani. Az ágynemű pedig koli függő, hogy mit takar. A biztonság kedvéért vigyél huzatot és kispárnát ha szükséged van rá.

Nálunk 2 hetente cserélik és mossák a huzatot, a tőlünk 5 percre levő hasonló árú kollégiumban nem is kaptak.

2015. aug. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kiegészítés.


Nálunk a kollégium területén több tucat kamera van elhelyezve és a belépés is csak mágneskártyával megoldható. Ha vendégek érkeznek elkérik valamilyen iratukat és rögzítik a személyes adataikat.

2015. aug. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat !!!
2015. aug. 27. 12:21
 6/7 anonim ***** válasza:

általában "csak" kajalopásról hallottam szerencsére, szomszéd koliban edényeket is rendszeresen "elfelejtenek" visszatenni a helyére, mindenesetre mindig zártunk mindent

konyha és fürdő nálunk blokkonként van, így nem fenyeget különösebben ez a veszély, de ha a folyosón kéne bármit használnom azt nem hagynám őrizetlenül, erre van a szoba

ágynemű nálunk huzat nélkül van, jobb ha viszel az a tuti, mosókonyhánk is van a földszinten, ezeket nekünk kell megoldani, illetve edényeket, tisztítószereket is

2015. aug. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az egyik kolimban nekünk is kártyás rendszerünk volt, személyit kellett leadniuk a külsősöknek. a másikban akárki besétálhatott, igaz volt kamera, de nekem simán felsétáltak a barátaim, úgyhogy így nézve nem nehéz megoldani a lopást.
2015. aug. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!