Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kell tanulnom ehez a...

Mit kell tanulnom ehez a szakmához?

Figyelt kérdés
Hello. 14 éves lány vagyok és nőgyógyász szeretnél lenni. Ehez mit kell jobban tanulnom? Mennyi idő míg befejezem a tanulmányaim?

2017. márc. 27. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
biosz/kémia majd ovosi, aztán rezidensi meg szakképzés meg egy csomó minden. Mire 40 leszel végzel is.
2017. márc. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
40? Akkor már vénasszony leszel
2017. márc. 27. 16:19
 3/7 A kérdező kommentje:
Leszek*
2017. márc. 27. 16:20
 4/7 anonim válasza:
Az orvosi ilyen.6év alap képzés plusz szakosodás.
2017. márc. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30 eves korod elott nem leszel nogyogyasz!
2017. márc. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Most a bioszt és a kémiát/fizikát kell jobban tanulnod, majd ezekből kell emelt szintű érettségit tegyél. Az általános orvosi egyetem (Debrecenben, Budapesten, Pécsen és Szegeden van csak, egyébként) 6 éves, már ha nem csúszol, halasztasz valami miatt. Ezután még nem dolgozhatsz nőgyógyászként, előbb szakosodnod kell, ez úgy tudom szülész-nőgyógyász esetében 5 év és ez tartalmazza a 2 éves rezidensképzést (de ha tévedek javítson ki valaki).

Tehát minimum 11 év, mire tényleg szülész-nőgyógyász leszel.


(Csak akkor kezdj ebbe bele, ha tényleg a hivatásodnak érzed, mivel nagyon nem könnyű az orvosi pálya.)

2017. márc. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Írni se tudsz, mit akarsz már...

Először talán be kellene kerülni egy erős gimnáziumba és jól teljesíteni. Beleértve a magyar helyesírást. Azon kívül a felvi.hu-n kell keresgélned majd.

2017. márc. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!