Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Újra tudok jelentkezni egyetemre?

Újra tudok jelentkezni egyetemre?

Figyelt kérdés
Tavaly nem volt elég pontom ezért újra akartam érettségizni. Mindent elintéztem, egy hozzám közelebb állo iskolában ahol ma szóltak, hogy megvan minden és remélik hogy leadtam a jelentkezésemet az egyetemekre. Mondtam nekik, igen, tavaly óta le van adva, mire közölték hogy az nem jó, februárban le kellet volna adnom. Van bármi esély hogy szeptemberben elkezdhessek egyetemre járni? Vagy most ki kell hagynom megint egy évet? Vagy van valami pót jelentkezési lehetőség?

2017. márc. 28. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen van pótjelentkezés, csak nem minden szakon és csak költséges formában. De hogy gondoltad hogy a tavalyi jelentkezésed érvényes idénre is?
2017. márc. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szóval ha le érettségizek és újra jelentkezek egy szakra akkor fel vehetnek?
2017. márc. 28. 18:44
 3/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Te ne menj egyetemre.

Nem neked való. Őszintén így gondolom.

2017. márc. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
igen, pótjelentkezéssel..de itt csak azokat a szakokat hirdetik meg, amiken maradt üresedés, és csakis fizetősön. Ezekre majd a rendes ponthatárhirdetés után lehet jelentkezni.
2017. márc. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Fhuuuu nagyon szépen köszönöm. Amúgy meg tökmondegy hova vesznek fel, úgysincs elképzelésem csak a szüleim eröltetik ezt
2017. márc. 28. 18:52
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jaaj, de akkor ne menj egyetemre, ha a szüleid erőltetik. Önköltségesen minimum kétszázezerbe fáj egy félév, és ez egy kicsit sok egy olyan dologhoz, ami neked "tök mindegy". Javítsd ki az érettségi eredményeidet, és jelentkezz egy olyan szakra, amit te szeretnél, és el tudnád végezni, ha jelentkezel bármikor is. Ja, és akkor menj egyetemre, amikor tényleg értelme lesz. Ha ez az idő öt év múlva érkezik el, akkor öt év múlva. Ha soha, akkor is szép életed lehet neked meg a szüleidnek is.
2017. márc. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mondtam nekik :D kivágták a gépem az ablakon :) értelmiségi szülők nem engedhetik hogy a fiuk ne járjon egyetemr... el kell fogadnom és örülnöm hogy ha felvesznek kolesz :D
2017. márc. 28. 19:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Vannak keresztféléves képzések is, amikre ősszel kell jelentkezni, és januárban v februárban indul, de nem minden szakból van ilyen és nem mindenhol. Egyébként szerintem se menj szülői nyomásra egyetemre. Keress először talán inkább valami okj -t olyanból, ami érdekel; vagy tényleg nem tudom, hogy mi érdekel, de mindenképpen menjél abba az irányba ha van lehetőséged
2017. márc. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Tényleg ne menj csak azert, mert eroltetik. En mentem, most alig akarom befejeznj, pedig mar a vegen jarok. Ez a 2,5 ev igazi kinszenvedes volt nekem, halalra untam es utaltam, hogy korulottem mindenki tok happy, en meg ugy ereztem, kiszivjak belolem az eletemet, annyira utaltam. Ne menj, csak olyanra, ami erdekel. Az egyetem amugy sem olyan egyszeru. Elkotelezodes es teperes van vegig, szoval nem hiszem, hogy megeri ugy tanulni, hogy le se szarod, aztan vegul valoszinuleg te is utalni fogod vegig.
2017. márc. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!