Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Át tudok jelentkezni csúszás...

Át tudok jelentkezni csúszás nélkül az Óbudai egyetemre ELTE prog. Infóról?

Figyelt kérdés

Most kezdem az ELTE prog.infót, de igazából nagyon hátrányosnak érzem ezt a "minden előadást látogatni kötelező" dolgot. Így a suli mellett alig lehet majd dolgozni, pedig munkahelyeken a legjobb a tapasztalatokat megszerezni ebben a szakmában. Már bánom, hogy ide jelentkeztem. Az 1. félév / év végén lesz lehetőségem átjelentkezni? Vagy újra kell felvételiznem, majd elölről kezdeni az egészet? Ha valakinek van valamilyen tapasztalata/véleménye ezzel kapcsolatban, akkor nyugodtan írjon.

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2016. aug. 28. 15:25
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy államilag támogatotton vagyok, és ugyanígy szeretném megőrizni ezt. Szak/egyetem váltásnál ez lehetséges, ugye?
2016. aug. 28. 15:34
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Első félévben sok helyen kötelező az óralátogatás. Utána már nem, csak a gyakorlat/labor. Legalábbis BME-n így van. Nézd meg az ELTE többi féléves tárgyainak adatlapjait, ha a követelmények között nincs a jelenlét, akkor ott se kell majd bejárnod. Az első félévben csak szoktatás miatt írják kötelezővé, nyilván az ELTE-n is van sok dolgozó hallgató.
2016. aug. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Egyébként nem biztos, hogy minden tárgyat be tudnak számítani, ha át akarsz menni. Csak mert a képzés neve ugyanaz, még nem biztos, hogy az első évben oktatott tárgyak anyaga megegyezik. Ilyen esetben a régi egyetem tárgyainak tematikáit be kell mutatnod az új egyetemnek, aztán ők eldöntik, mi számítható be.
2016. aug. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

# 2/2 Időpont ma 16:10


Minden kurzus előadása és gyakorlata is látogatásköteles. Kari szinten lett előírva.


Kérdező:


Erről a legpontosabb infót az ÓE tanulmányi osztálya tudna mondani, de nem valószínű. Még proginfről proginfre se feltétlenül lehet, hát még proginf->mérnökinfó vonalon.

Újrafelvételizned mindenféleképp kell, utána tudják az ELTE-n végzett tárgyaid beszámítani.

2016. aug. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A legböszmébb Feri ***** válasza:
100%
Az ÓE-n tudtommal nincs proginfó. Mérnökinfó van a NIK-en, de oda kevés, amit proginfón tanultál. Felvételizz újra.
2016. aug. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősöm pont fordítva csinálta, 1. év után ment eltéről óbudaira (ugyanazok a szakok amiket én írtam) és sikerült beszámíttatnia a dolgokat, szóval nem tudom, miért lenne ez megfordítva másképpen.
2016. aug. 28. 20:21
 7/8 A kérdező kommentje:

1. év után ment óbudairól eltére*

Rosszul írtam előbb.

2016. aug. 28. 20:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Csúszás nélkül biztosan nem. Programozásból az első 2 félévben az a felállás, hogy aláírásért gyakorlaton kell küzdeni C# (2 nagy zh+1 beadandó), vizsgán meg pszeudo kódos (algoritmusleíró nyelv), papíralapú vizsga.

A más programnyelv akkreditálásnál kizáró ok, tehát ha nem C#-ban tanulod ugyanazt, biztosan nem számítják be a tárgyat.

Valamint már az első évben vannak olyanok, mint digitális technika, villamosságtan, amire épül a későbbi digitális rendszerek, amire pedig például a szakmai szigorlat.

Tehát biztosan nem tudsz csúszás nélkül átjelentkezni. A tantárgyháló elég brutális amúgy, még a közgázra is csomó dolog épül, nem igazán van olyan tárgy, amit el lehet bukni 1 éves csúszás nélkül. (most egyébként ezen pont enyhítenek, pontosan nem tudom, ez hogy fog változni)

2016. aug. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!