Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME VIK-esek! Milyen a fizika...

BME VIK-esek! Milyen a fizika nálatok?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy két félévig van. Melyik témaköröket tanítják pontosan? Mennyire nehéz? Mennyire tartjátok fontosnak a többi tárgyhoz képest?

2017. márc. 29. 20:10
1 2
 1/11 anonim válasza:
63%
Melyik szakon?
2017. márc. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mérnökinfón, bocsi, elfelejtettem hozzáírni!
2017. márc. 29. 20:44
 3/11 tatyesz ***** válasza:
66%
2017. márc. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
A fizika nem könnyű, de nem is nehéz, de nem emiatt nem fogod tudni elvégezni az MI-t jó esetben 5-6 évnél előbb, ha a statisztikai adatokat nézzük.
2017. márc. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a linket!

Utolsó, akkor miért? Mi az, ami a legnehezebb rész amin a legtöbbek csúsznak?

2017. márc. 31. 11:05
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Ne törődj vele, ő egy szerencsétlen aki nem tudta a VIK-et elvégezni, ezért szerinte az egyetem a hibás, és nem ő :))
2017. márc. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%

Több ilyen tantárgy is van, sajnos. Digitális technika, Rendszerelmélet, Adatbázisok, Analízis 1, Analízis 2, Számítógép Architektúrák, Valószínűségszámítás. Aztán vannak még.

A 4. félévben összesen 60 ZH-t, kisZH-t, beugrót, beadandót kell megírnod, beadnod. Plusz a vizsgák. Nagyon kevesen kb 10%-15% akik egyenesben végzik el a szakot. Nyilván ez sem az oktatók, a BME-VIK, az oktatás színvonalának a hibája, hanem ez mind a hallgatók hibája, ugye?

2017. ápr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én teljesen semleges vagyok, nincs kialakult véleményem, csak a tietekre vagyok kíváncsi.

Utolsó, te ott tanulsz? Ezek szerint nem vagy megelégedve vele igaz? :D

2017. ápr. 1. 15:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Amikor utoljára olvastam tőle, akkor éppen az oktatás színvonalát simfelte lelkesen. Mindegy, miről van szó, a lényeg, ütni egyet a műegyetemen. :D Mint az egykori fegyverkovács a vásárban: Az én dárdám minden pajzsot átüt! Az én pajzsom minden dárdának ellenáll!
2017. ápr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én jeleleg VIK-re járok, most fogom első évet befejezni. Első félév tűrhető lett, sokaknak meglettek a tárgyak (bár tanköröm megfeleződött). Ez a második félév ez nagyon durva. De tényleg. Ütköznek a vizsgaalkalmak, szóval Digitális technika 2 és Jelek és rendszerek 1. tárgyak közül csak az egyiket tudod megcsinálni, és sanszos hogy az sem fog sikerülni, mert rohadt nagy szívatások most a vizsgák, nem 1-szer ilyen 70-80% fölötti a bukás arány. Legnagyobb agyak akiket ismerek is éppen hogy megszerezték a 2-est ebből ezekből a tárgyból. Arra kell számítani, hogy nem fogják rendesen leoktatni az anyagot sem előadáson sem gyakorlaton, gyakorlatok el fognak maradni szünet napok miatt, aztán más gyakorlatokba belepréselik, oszt a végén vizsgán egész más feladatokat kapsz. Előadásról meg annyit hogy darálják mint az állat, ha elveszel az elején akkor nagyon nagy szenvedés magadról rájönni a dolgokra... A fizika 1,2 volt a legkönnyebb tárgy nekem. Meg szerintem az emberek többségének. Lehet hogy penge vagy matekból, de csomó tárgy egész más gondolkodást igényel, akármennyire is "matekot" kell használni benne, olyan hirtelen nyomnak az arcodba mindent hogy ha nem vagy különleges képességű, akkor elég nehéz dolgod lesz megérteni. Az infó karról nem hallottam ennyi megbotránkozást, ott egy picit könnyebben mennek az embereknek a dolgok tapasztalatom szerint.
2017. jún. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!