Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek jó ötlet a passziv...

Szerintetek jó ötlet a passziválás egyetemen, hogy kipróbáljam magam máshol?

Figyelt kérdés

Nagyon nem tetszik az egyetem, de nem vagyok benne biztos, hogy mihez szeretnék kezdeni. Arra gondoltam, hogy a következő 2 félévet passzívvá fogom tenni. Nagyon nem tetszik, hogy egész nap ülök a padban, írok a füzetbe kb megállás nélkül és tanuljam meg mind. Az eddigi zh-k sem sikerültek nagyon jól. Mindenki mondja, hogy örüljek, amíg tanulok és nem dolgozok, de én ezt nem hiszem el, amíg rá nem jövök magamtól.

Nyilván érettségivel nem lesz sok lehetőségem ebben az 1 évben, de úgy vélem, hogy valamire biztos jó lesz. Tapasztalatokat szerezni, esetleg motivációt, hogy el akarjam végezni az egyetemet. Legvégső esetben talán egy kis zsebpénzem lesz csak.

Illetve úgy vélem, hogy ha meg van a lehetőség, hogy változtassak azon, ami nem tetszik, akkor miért ne éljek vele? Rendszeresen azt hallom, hogy törődj bele a sorsodba. De én nem beletörődni akarok, hanem ha van lehetőség, akkor változtatni, aztán vagy jobb lesz minden vagy nem. De legalább megpróbáltam és nem tétlenül ülve várakozok a sült galambra, vagy törődök bele a dög unalmas életbe egy olyan munkával/szakmával, ami talán nem is nekem való.

Nem akarom azzal elpazarolni az éveimet, hogy olyasmit tanulok, ami nem megy és az érdeklődésemet is elvesztettem iránta. Ki szeretném magam próbálni teljesen más területeken a lehetőségeim szerint, hátha találok valamit, amit szeretek csinálni.

Aztán persze az is simán meglehet, hogy most gondolkozok rosszul. De ugyanoda jutok, ha nem próbálom ki, honnan tudhatnám meg?



2017. márc. 30. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha így érzed, és van valami konkrét célod / lehetőséged, hogy tényleg hasznosan töltsd azt az évet, akkor igen, jó ötlet! (Ha nem vezet sehová, az egyetemet ugyanúgy folytathatod egy év múlva.) Végülis épp az az egyetemi évek lényege, hogy különösebb kockázatvállalás nélkül kipróbálhasd magad különféle dolgokban, és hogy minél több tapasztalatot szerezz!
2017. márc. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha anyagilag megtudod oldani a dolgot, mindenképp vágj bele a dologba. Ne törődj azokkal, akik átgondolatlan sablonszöveget mantráznak.

Személy szerint, bánom, hogy nem hagytam ott az egyetemet, amikor még lehetőségem lett volna. OKJ-n tanultam hasonló képzésen és reméltem, hogy az egyetemen is élvezni fogom a dolgot, mert érdekes lesz és a tanárok már felnőttként fognak kezelni. Nos, nem ez történt. Frusztrált és inkompetens tanárok tömkelegével találkoztam, akik igazán át sem akarták adni a tudást, de irreálisan sokat követeltek. Úgy, hogy sokszor a saját jegyzetükből visszamondott dologra mondták, hogy az rossz úgy. Ráadásul, elavult és lényegtelen anyagokat vasaltak be rajtunk, míg valóban hasznos dolgokat átugrottak.

Összességében velem megutáltatták a tanulást, a szakmám és minden téren letörték a lelkesedésem. A vége fele járok, most már muszáj befejeznem, mert lényegében anyagilag nincs semmiféle más lehetőségem.

Szóval, vágj bele és ne járj úgy, mint én! :)

2017. márc. 31. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Örülök a pozitív visszajelzésnek, így még bátrabban fogom ezt csinálni. Tudom, hogy mit szeretnék csinálni és kipróbálni, úgyhogy szerintem ez már egy konkrét célnak számít.
2017. márc. 31. 06:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy döntöttél, de örülök, hogy nem csak én undorodom az egyetemtől. 2.5 hónap elég volt rá. Félév után húzom a csíkot.
2022. nov. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!