Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rossz ötlet lenne egy egyetemi...

Rossz ötlet lenne egy egyetemi tanárt felkeresni a fogadóóráján az alábbi probléma miatt?

Figyelt kérdés

Egy elég fontos tantárgyról van szó, amiből most tudtam meg, hogy az első Zh-m nem sikerült. Éreztem ugyan, hogy nem lett a legjobb, de azt nem gondoltam volna, hogy ilyen szinten kevés pontot értem el. Rettenetesen el vagyok keseredve, mert úgy érzem sokat teszek érte és tanulok, szóval nem a lustaságról van itt szó. Épp azért gondolkodom, hogy szeretnék vele beszélni, mert egyrészt, szívesen megtekinteném azt a dolgozatot, hogy mégis mit rontottam el annyira, mert, hogy nem jut eszébe magától órán odaadni, hogy megnézzük. Másrészt szeretném ha látná, hogy nem le...om a tanulást, mert igen is szeretnék haladni. Nagyon letaglózott most ez a dolog, úgy érzem ezt most nem akarom ennyiben hagyni. Viszont nem tudom, mennyire venné rossz néven ha odamennék hozzá, hogy megnézzem a dolgozatot, meg hasonló...elég bátortalan vagyok, ti mit gondoltok erről?

Trollkodók kerüljenek legyenek szívesek, komoly a kérdés, mert nekem nagyon fontos ez a tárgy és el vagyok keseredve!

A segítséget köszönöm!


2017. márc. 8. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
megtekintési lehetőséget biztosítania kell. megkérdezed szépen tőle lenne-e alkalom valamikor hogy megnézd, mert nem tudod mit rontottál el benne és szeretnéd azt jobban megtanulni. biztos megengedi
2017. márc. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. márc. 8. 21:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Számomra (mint egyetemi oktató) teljesen egyértelmű, hogy megtekintés végett jöhetnek nyugodtan a hallgatók, illetve a felmerülő kérdések megválaszolása se jelent problémát. Ez ügyben szerintem keresd bátran az illetőt, illetve részben pont az ilyen eseték végett vannak a fogadóórák. Viszont az írásodból számomra az jön át, hogy te marhára be akarod neki bizonyítani, hogy te már pedig mennyit készültél és mennyire komolyan veszed ezt az egészet annak ellenére, hogy az eredmények nem ezt mutatják. Én az ilyen mondókáktól személy szerint agyrémet kapok, hiszen erre se pontot se jobb jegyet nem tudok adni és nyilván nem is lehet. Szóval véleményem szerint a megtekintés és kérdések feltevése rendben van, de a győzködést inkább kerüld.
2017. márc. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jaj, nem, nem úgy értettem.:) nem szándékozom magyarázkodni, meg győzködni, de azért úgy érzem szeretném tudni mit ronthattam ennyire el. És egyáltalán semmi ravasz szándékom nincs, hogy több pontot kapjak. De jó lenne tudni milyen jellemző hibákat vétettem, még lesz több zh a félévben (kb minden héten), de letaglózott, hogy az első ilyen lett...
2017. márc. 8. 23:32
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezért van a fogadóóra, de előtte e-mailben egyeztess vele időpontot a tárgy megjelölésével, mert lehet, hogy más már bejelentkezett a fogadóórára és akkor nem fog ráérni, vagy lehet, hogy a kérdéses dolgozat nincs a szobájában, mert nem ott tartja ezeket.
2017. márc. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam, hogy mindenképp egyeztetek vele előtte. Köszönöm neked is, utolsó!
2017. márc. 10. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!