Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a genetika érdekel akkor...

Ha a genetika érdekel akkor genetika, molekuláris biológia vagy biotechnológia alapszakra érdemesebb mennem?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 1. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincsenek ilyen alapszakok. Mo-n van biológia alapszak, ahol az első év után szakosodsz molekuláris vagy szupraindividuális szakirányra, de hogy melyiket csinálod gyakorlatilag lényegtelen, mert 1-2 tárgyat eltekintve ugyanazt fogod tanulni. Ha elvégzed, lesze gy biológia alapszakod diplomád. Ezzel mehetsz tovább mesterképzésre, ahol kiválaszthatod, hogy mit tanulsz, itt már speciálisan azt fogod tanulni.


Mindennek ugyanaz az alapja, tehát ha téged a genetika érdekel, akkor is meg kell tanulnod azt, amit egy biotechnológusnak illetve növénybiológusnak, Msc 2. félévétől fognak ezek a dolgok különválni.


Ha érdekességképp érdekel a genetika, akkor azt ajánlom ne menj ilyen szakokra, mert felesleges, nem lébecolás az egész. Ha viszont érdekel a genetika, annyira, hogy ezért 5 évet sz.pj, akkor menj el biológia alapszakra, szakosodj molekulárisra, msc-re menj genetikára, Phd-zni kötelező, anélkül kutató munkát nem fogsz kapni, csak laborba segédmunkát

2017. ápr. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Az első hülyeséget beszél. Vannak ilyen szakok, csak nem Magyarországon, hanem normális, fejlett országokban pl. Dánia.
2017. aug. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem beszélek h.lyeségeket, tudod elég régóta benne vagyok a szakmában. Ki mondta, hogy külföld is érdekli? Alapszakokat keresett, nem bachelor of biotechnology-t és a többit, úgyhogy ne égesd itt magad
2017. aug. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Angliában élek, nem írtam, de gondoltam kiderül, hogy nem Magyarországról van szó, mert ott ilyen alapszakok nincsenek.

Szóval ott állok, hogy jövőre jelentkeznem kell és nem vagyok benne biztos, hogy melyik lenne a jó. Megnéztem már az összes szóba jövő egyetem honlapját, igazából a legtöbb óra az ugyan az, a harmadik évben tér el, illetve a negyediknben ha közben menni akarok egy éves szakmai munkára amit az egyetem fog keresni. Persze ezek után minimum egy mester képzés kell. Viszont a pontos karrierlehetőségeket nem tudom. Hallottam már azt tanáromtól, hogy a biotechnológiáé a jövő és arra érdemes, más szerint egy erős molekuláris biológiával jobban járok, és persze van aki szerint minnél specifikusabban tanulok, annál jobb.

2017. aug. 23. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!