Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan aki Szegeden...

Van itt olyan aki Szegeden tanul molekuláris bionikát?

Figyelt kérdés

Tudnátok róla véleményt mondani? milyen a képzés? melyik tantárgyakat helyezik túlsúlyba? érdekelne az is, hogy orvosi biotechnológia msc csak a Pázmányon van? :)

előre is köszi a válaszokat :D



2015. dec. 23. 13:23
 1/9 anonim válasza:
13%

az össes gyikos oda jár:D

na jó komolyan remélem ír neked valaki aki tényleg odajár..

:)))

2015. dec. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

OB csak itt van Pázmányon.

Jó amúgy, ismerőseim szeretik.


Mondjuk elég nehéz, orvosi első két éve. Én úgy vagyok vele inkább már a témámmal akarok foglalkozni és kisebb munkákat vállalni. IB emiatt lazább és könnyebb is. 1,5 év alatt elvégezhető... ami kell megtanulom önszorgalomból... de semmi kedvem orvosi élettannal szívni. Ehhez nagy szorgalom és sok idő kell. Helyette inkább a valamelyik intézetben (MTA,KOKI, enzim, vagy ITK maga) csinálnék valamit, amiből publikáció is lehet, plusz sok embert megismersz. Én ezt csinálom, inkább IB-vel.

2015. dec. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nincs bajom az orvosi/élettani témájú oktatással, eléggé érdekel. Arra lennék kíváncsi hogy a szegedi Bsc miben tér el (jobb vagy rosszabb) mint a Pázmányon? csak mert elég eltérő véleményeket olvastam :)
2015. dec. 23. 16:06
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Csak azt mondom, hogy annyira viszont nem specializált... akkor már lehet inkább egy biológus BSc-t végeztem volna, MSc-vel. Vagy orvosit.


Amit tudok a Szegediről, hogy ott kicsit hangsúlyosabb a kémia gyakorlat mint nálunk. Elég sok labor van, konkrét gyakorlati dolgokkal. PPKE-n nincs szinte semmi csórigálás BSc-n. Kérdés, hogy van-e értelme, mert egy bionikus képzésen a kémia inkább vicc egy SE gyógyszerész vagy vegyész képzéshez képest. Nekem konkrétan nem hiányzott nagyon, hogy valami laborban sókat kevergessek délutánonként... bár egy biológiai labor, amiből volt egy nagyon minimális az jól jött volna inkább. Kémikusok úgy sem leszünk... talán OB-n már több a gyakorlat.

2015. dec. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Hogy jobb-e vagy rosszabb fogalmam sincs. Nekem kicsit az a bajom, hogy túl sok embert vesznek fel mindkettőre. Ennyire biztosan nem lesz szükség...Talán a 10%-ára...


És az intézmények se tudnak felvenni ennyi padavant. A szakmai gyakorlatot meg is szüntették BSc-n... Az ipar meg szinte nulla itthon... Vannak persze próbálkozások, és PPKE-n egy ipari tárgy is van, mármint a cégekhez lehet menni látogatni... de az kizárt, hogy évi 50-80 embert fel tudna szippantani ez a piac.

2015. dec. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még amit akarok mondani az a külföld. Ez is egy jó hangzatos dolog, hogy majd kimegyek külföldre. Oké, csak ehhez először egy tőke is kell. 1-2 millió tutira. Ha nem informatikus állásról van szó (mert oda altatópuskával lövik a végzetteket és viszik ki buszokkal) akkor ez sem olyan egyszerű. Ehhez is le kell valamit tenni itthon, nem árt némi meló azért, vagy kutatás, talán 1-2 cikk is ha olyan pályára megy az ember. Tényleg csak a legjobb 10%-nak és a gazdag csemetéknek lesz jó lehetősége külföldön bionikus BSc,MSc diplomával.


Legalábbis én ezt gondolom. Sokkal biztosabban megyek ki, ha már itthon letettem valamit az asztalra pár évig... és akkor letudom már a Hallgatói Nyavaját is, ami 4 millió Ft tartozás az államnak, hogyha nem melózol itthon 20 év alatt 5 évet legalább.

2015. dec. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
*Nyavalya, helyesírni azt már elfelejtettem az iskolától :D
2015. dec. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat :)

és mit gondoltok, nem fog robbanásszerűen annyit fejlődni itthon az erre épülő ipar, hogy mire ti (vagy akár én is) végzek msc-n addigra sokkal több embernek nyújt majd álláslehetőséget? :)

2015. dec. 23. 18:50
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én remélem hamar végzek MSc-n mert már unom az iskolapadot. Aztan PhDt akarok majd külföldön,ha megírunk pár cikket. Amúgy infós melók és startup cég mellé. IB-vel lehet infós melót nyomatni. De az egész bionika BSC egy mérnök infó pár bioszos tárggyal. OB-vel nem tudom hová lehet menni. Ott is PHD vagy bioinfós cégek inkább. Gyógyszerkutatást el lehet felejteni itthon. Pár év múlva nem tudom mi lesz itthon infós melókon kívül... biotech cég kevés van.
2015. dec. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!