Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most már semmiképp sincs...

Most már semmiképp sincs lehetőség, hogy jelentkezzek egy szakra (idén szeptemberre)?

Figyelt kérdés
Ugye a felvételi határidő már februárban lejárt. Bejelöltem 2 egyetemen 1-1 szakot, de azóta egy jobb eszembe jutott. Az egyik szak amit bejelöltem, azt szeretném, csak egy másik egyetemen. Milyen lehetőségeim vannak? Ki kell hagynom egy évet? Vagy esetleg lehet még pót jelentkezni vagy valami ilyesmi?
2017. ápr. 3. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Van pótfelvétli, augusztus elején. De ekkor már csak önköltséges helyre lehet bejutni.
2017. ápr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És minden egyetem minden szakára lehet pótfelvételizni? Egyébként nagyon köszönöm a választ!
2017. ápr. 3. 12:48
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak abban az esetben pótfelvételizhetsz, ha nem nyertél sehová felvételt, illetve nem is adtad be a jelentkezésedet.
2017. ápr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oh, értem, köszönöm.
2017. ápr. 3. 21:51
 5/10 anonim ***** válasza:

#3 ez így téves. Akkor is pótfelvételizhet, ha beadta a jelentkezést, de nem vették fel sehova.


Kérdező, nem minden szakra lehet felvételizni, de nagyon nagyon sokra. Konkrétan mi érdekel?

2017. ápr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
@5: Pont ugyanazt írtam:-)
2017. ápr. 4. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak hogy tiszta legyen:


" tavaszi felvételit követően - augusztus elején, az oktatásért felelős miniszter döntése alapján - pótfelvételi eljárást is meghirdethetnek, amelynek során azok jelentkezhetnek, akik jelentkeztek az általános eljárás során, de nem vették fel őket, vagy nem adtak be jelentkezést egyetlen felsőoktatási intézmény által meghirdetett, szeptemberben indított képzésre sem. Akiket a pótfelvételi során felvesznek, szintén szeptemberben kezdhetik meg tanulmányaikat. A pótfelvételiben már csak egyetlen helyre lehet jelentkezni."


[link]

2017. ápr. 4. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, félreételmeztem, amit írtál, tényleg ezt írtad. Lényeg, hogy akkor a kérdezőnek 3x is le lett írva jól :'D
2017. ápr. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszi a válaszokat. :) Hát, Metropolitan Egyetemen jelöltem be a kereskedelem marketing szakot, de inkább a Szent István Egyetemre mennék (ugyanerre a szakra). Viszont ha a metropolitanra nem jutnék be, akkor hogyan jutnék be a SZIE-re? Kb ugyanannyira nehéz bejutni de szerintem a Szent Istvánra nehezebb (önköltséges).
2017. ápr. 4. 10:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Töröld a jelentkézesedet a METU-ról. Aztán pótfelvételin pedig megjelölöd a SZIE-t.
2017. ápr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!