Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Számítástudománnyal a későbbie...

Számítástudománnyal a későbbiekben (valamelyik egyetemnél) milyen szak elvégzése után tudnék foglalkozni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez a matematika egyik ága, de én az ELTE programtervező informatikus (régen prog. terv. matematikus) szakra jelentkezem, innen van esély, hogy majd a későbbiekben egy külföldi/hazai egyetemnél elhelyezkedjek kutatóként (vagy egy magánvállalatnál)?


Úgy hallottam, elég elméleti a tudás, ezért szeretném ezt elvégezni, és nem feltétlenül a szoftverfejlesztés miatt.



2016. febr. 6. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
16%
a tanárok a kutatók általában, az pedig lehetsz phd val, ez a kutatás izgalmasan hangzik, de ehhez zseninek kell lenni, hogy tényleg az legyen
2016. febr. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

régen volt elméleti, amikor matematikus szak volt is, amióta informatikus azóta informatikus szak inkább.

És nyomassad a programozást addig is, mert elég nehéz

2016. febr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kutatóként csak akkor helyezkedhetsz el, ha megszerezted a doktori fokozatot. Szóval neked egy alkalmazott matematikus phd kell.
2016. febr. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%
Az IK-n nem oktatnak megfelelő mennyiségű matematikát, a "matematikus" megnevezést igencsak indokolt volt eltávolítani onnan. Az ELTE alkalmazott matematikus szakára kell menni és sok numerikus analízist tanulni, ha valaki ezzel akar foglalkozni. Más lehetőség nem jöhet szóba, a más szakok tananyaga édeskevés ehhez a témához.
2016. febr. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!