Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a számítástudománnyal/infor...

Ha a számítástudománnyal/informatikai matematika témában szeretnék kutató tevékenységet is folytatni, akkor az ELTE prog. Tervező informatika vagy az Óbudai E. mérnökinfó szak a megfelelő számomra?

Figyelt kérdés

2016. márc. 30. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyértelműen:

- ELTE: A szakirány

- vagy még inkább BME: CS, MIT, TMIT tanszék


OE-nek inkább a "kulcsra kész" alkalmazott informatikus képzése az erősebb a fenti két egyetemnél, elméleti oldalon közel sem veszik olyan komolyan sem az Analízis vonalat (mint az ELTE-n), sem a számításelméleti vonalat (mint a BME-n), márpedig informatikai kutatás oldalon mindkettőre szükség van..

2016. márc. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%

Bme/Elte

Óbudait max tartalékba tedd be...

(mivel könnyebben elvégezhető, mint a másik kettő)

2016. márc. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ismertek olyan embert, aki ezen a vonalon ment tovább, és nem mint szoftverfejlesztő?
2016. ápr. 1. 18:29
 4/9 anonim válasza:

Függetlenül attól, hogy hol végeztek az ismerőseim (ELTE/ME/BME/ÓE), főként fejlesztőként vagy rendszermérnökként, hálózati szakemberként dolgoznak.

Az, hogy melyiket mennyire egyszerű elvégezni, ebből a szemszögből abszolút nem releváns szerintem. Én ÓE-s vagyok, csúszok, és nem a prog-vonal miatt, de még csak nem is a matek miatt.

Az ÓE egyébként főleg a gyakorlati programozásra (C#) és annak elméletére fekszik rá(elmélet 1 éven keresztül, rengeteg algoritmus, adatszerkezet, futásidő analízis), de komolyabb kutatósdihoz szerintem csak mesterképzésen lesz igazán lehetőség.

ELTE-s ismerőseimtől egyébként pont azt hallottam, hogy olyan elméleti a képzés ott, amit te keresel. Szóval, szerintem ha ez a szempont, akkor ELTE.

NIK-esek közül sokan dolgozunk már 2. évben, de szinte kizárólag fejlesztőként/rendszergazdaként/IT biztonság vonalon. Úgyhogy, még1x, ha ez a kutatás a téma, akkor ELTE.

2016. ápr. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyik se jó, alkalmazott matematikusnak kell menned.
2016. ápr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%

Szerintem ELTE proginfó a legjobb ilyen szempontból, illetve az alkalmazott matematikus.

Itt vannak legnagyobb számban a szakterület kutató-fejlesztő professzorai, nagyon jó tudományos, elméleti alapokat kaphatsz, ez a kutatói munka alapja.

A BME gyakorlatiasabb valamivel, de itt is vannak remek professzorok, itt is lehet kutatói tevékenységet végezni, itt is könnyen lehet jó témavezetőt találni, TDK-hoz, szakdolgozathoz, kutatói tevékenységhez, stb.


Az Óbudai kerülendő ilyen szempontból, ott kevésbé ösztönzik kutatásra az embert, inkább a munkaerőpiac jelenlegi kívánalmai szerint igyekeznek a hallgatókat kiképezni, emiatt nagyon könnyű munkát találni Neumannos diplomával is, de nem a kutatás-fejlesztés élvonalában, inkább hétköznapibb feladatok ellátására. Tudományosan, elméletileg megalapozatlanabb a képzés.

Itt is van doktori iskola, de viszonylag új képződmény, sokkal kevesebb területen, sokkal kevesebb magasan képzett professzorral (nem azt mondom, hogy nincsenek, de egy ELTÉhez viszonyítva jelentős a különbség) rendelkezik.

Persze gondolhatod, hogy majd pont te leszel az, akit kiemelnek a sok rosszabb közül kutatásra az ÓE-n, de nem így lesz, mert az ilyen helyen nem is erre motiválják az embert, nehezebb megtalálni az utat.

2016. ápr. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A visszajelzések alapján már nagyon valószínű, hogy az ELTE lesz a választásom.


Köszönöm! :)


(Egyébként főleg az elméletibb képzése miatt, meg eléggé szeretem a matekot, szívesen foglalkoznék azzal IS a későbbiekben.)

2016. ápr. 18. 16:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Bsc-nek ELTE vagy BME megfelelő lehet, de vagy ELTE progtervező infós, vagy valami alkalmazott matematikusi szakból ha találsz Bsc-t (esetleg osztatlant), de errő nincs információm, hogy létezik-e.

MSc-re, PhD-re akár ÓE is jó lehet, úgy tudom, hogy nemrégiben elkezdtek rágyúrni a "kutatóegyetemségre".

Magam ÓE-s vagyok és vannak BME-s meg ELTE-s ismerőseim is, és úgy tűnik, hogy utóbbi helyeken több matek van, több elmélet.

2016. okt. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem ELTE proginfó a legjobb ilyen szempontból, illetve az alkalmazott matematikus.

Itt vannak legnagyobb számban a szakterület kutató-fejlesztő professzorai, nagyon jó tudományos, elméleti alapokat kaphatsz, ez a kutatói munka alapja. "


ELTE Proginfen? HOL? Alkmaton elhiszem, de proginfen a tanterv sem erre van kihegyezve már. (Progmaton még az volt. Proginfen már - főleg amióta tömegoktatássá vált - nem.


Kérdező:

(Alkalmazott) Matematikus a te pályád, ott mondjuk az ELTE képzése igen nívós, azt tudom ajánlani.

2016. okt. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!