Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van egy ismert matekpélda a...

Van egy ismert matekpélda a tóban úszó misszionáriusról és a parton szaladgáló kannibálról. Ez melyik KöMaL fórumban volt kitárgyalva?

Figyelt kérdés
Sajnos a KöMaL fórumokban nincsen keresési lehetőség, és ezért nem találpm, de emlékszem, hogy valamikor ez hosszan volt tárgyalva illetve ennek variánsai. Valaki emlékszik, hogy melyik téma alatt?

2017. ápr. 10. 23:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Ez az "ismert" példa teljesen ismeretlen, legalább írd le magát a feladatot!
2017. ápr. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Az volt az alapfeladat, hogy egy egységsugarú tó közepén lebeg Robinson, a parton pedig egy kannibál. Robinson a tóban 1 m/s-mal tud úszni, a kannibál a parton 2 m/s-mal fut. Robinson gyorsabban fut a kannibálnál, ezért ha ki tud szállni a vízből, mielőtt a kannibál odaér, megmenekül.

Az a baj, hogy ha Robinson ki akar úszni egyenesen, akkor neki 1 métert kell megtennie, a kannibálnak meg Pi/2 métert, így a kannibál hamarabb átér az átellenes pontba.

Mégis hogyan menekül meg Robinson?

Milyen sebességarány esetén menekülhet meg?

2017. ápr. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez nem fórum, itt csak válaszokat szabad adni a szabályzat szerint, ha jól tudom. A kérdésre nyilván csak az tud válaszolni, aki ismeri a feladatot, aki regisztrált KöMaL fórum tag, és követte ott a feladatot, és emlékszik rá.
2017. ápr. 11. 09:15
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Ehhez azért nem kis arc kell.

Kapsz egy értékelhető választ és még neked áll feljebb? Elkezded a szabályzatot idézgetni. Hát .... nem semmi.

2017. ápr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Ha naponta kérdezel egy-egy "ismert" feladatot, amiröl te sem tudsz sokat, akkor ne csodálkozz, ha visszakérdeznek arra, hogy mi is az a feladat.


Ha ugyanis megvan a leírás, akkor tudnak rá válaszolni, ahogy itt a második is tette, nagyonis megfelelö módon,

2017. ápr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Kapsz egy értékelhető választ"


nem érkezett válasz, miről beszéltek?

2017. ápr. 11. 17:13
 7/11 A kérdező kommentje:

"ahogy itt a második is tette, nagyonis megfelelö módon"


NEM kaptam választ! Akkor bocsánat lehet hogy félreértettétek, én a példát ismertem, nem azért kérdeztem, hogy hol volt kitárgyalva! Én a KöMaL fórumot kérdeztem, nem a példa szövege miatt, hanem van egy olyan általánosítás és egy megoldás arra, elég hosszú, amire nem emlékszem és szeretném átolvasni. Talán félreértettétek, és azt hittétek a példa érdekel, nem akartam bunkó lenni egyáltalán.

2017. ápr. 11. 17:15
 8/11 anonim ***** válasza:
Ok, nem gond, tényleg félreértettük
2017. ápr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező: legalább tedd láthatóvá a nevedet, nehogy még egyszer bármi nem megfelelőt, vagy egyáltalán bármit írjak neked!
2017. ápr. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

közben megtaláltam, szinte a legelső fórumtémák egyike volt:

[link]

2017. ápr. 12. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!