Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hagyjam abba az egyetemet, ha...

Hagyjam abba az egyetemet, ha ennyire nem megy?

Figyelt kérdés
Következő a helyzet. Gyakorlatilag amióta egyetemista vagyok nagyon depressziós vagyok. Nincs időm semmi másra, csak a tanulásra. A szak nehéz. Túl sok a tárgy,ezt nem tudtam előre. Ráadásul fizetős vagyok, a szüleimet is sajnálom, hogy ennyi pénzt költöttek rá (évente 500 ezer forint), de egyszerűen nem megy. Egyébként első éves vagyok. Sokszor nem is értem az anyag bizonyos részeit. Hozzáteszem,hogy előző félévben 4,6 lett az átlagom, de ott is szenvedtem eleget. Igaz, hogy az első félév sokkal könnyebb volt. Számomra ez a második félév egy teljes káosz. Rendben, hogy most nem is járok be minden előadásra, mert egyszerűen nem megy, kegyetlen az egész, reggeltől estig órák, majd hétvégén itthon ismét tanulás. Szomorú vagyok nagyon. Többször voltak fejfájásos, hasmenéses problémáim is, mióta egyetemista vagyok, illetve lábzsibbadás előadáson, meg fülzúgás, rossz közérzet, hányinger, émelygés. Tök jó eredményem lett előző félévben, ha ugyan olyanok lennének a követelmények minden félévben, mint az elsőben, akkor sokkal jobb lenne. Egyszerűen tanácstalan vagyok, nem tudom mit tegyek, lehet, hogy ha ennyire rámegy az egészségem nincs értelme folytatni, mert nagyobb kárt teszek magamban, mint hasznot. Ja és eddig is nehezen tanultam, de ebben a félévben különösen. Sokszor nem is igen értem a dolgot és inkább bemagolom, majd persze elfelejtem. Sokszor azért is magolok inkább, mert attól tartok, hogy a saját szavaimmal nem tudom jól elmondani. És lehet, hogy a tavasz miatt, meg az ünnepek miatt, de egyszerűen egyre nehezebben koncentrálok ebben a félévben, szörnyű az egész, ördögi kör. Ugyanakkor szeretném elvégezni, meg egy kicsit érdekel is a téma, de inkább olyan érdekel is, meg nem is helyzet áll fenn és persze inkább a nem érdekel felé billen el a mérleg hamar. 5 perc után már nem is tudok figyelni a tanulnivalóra, ráadásul hiperaktív vagyok kiskorom óta. Kedden Alkotmányjogból ZH-t írok, 170 oldal és még csak 45-öt tudok belőle :SS Naponta nem tudok haladni 10 oldalnál többet, nem leszek kész, bukás. Komolyan mondom, hogy férfi létemre mindjárt elsírom magam. Úgy örültem neki anno, hogy az érettségim jól sikerült és felvettek egyetemre, de azt nem gondoltam volna, hogy ilyen nehéz lesz, hogy már egészségileg is megvisel. Testileg és lelkileg. Pszichológushoz is járok, nem sokat segít egyelőre. Egyébként közigazgatás-szervező szakon tanulok. Köszönöm, hogy végigolvastátok, mi a véleményetek? 20/F

2017. ápr. 14. 22:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és a legsúlyosabb gond talán a folyamatos depresszió és szabadidőhiány
2017. ápr. 14. 22:25
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, ez nehéz kérdés, nem is hiszem, hogy tudok jó tanácsot adni. Egyrészről, simán lehet, hogy belerázódsz. Valószínű, hogy a szükséges kompetenciáid megvannak és te vagy kicsit maximalista, mert az előző félévi átlagod elég jó lett. Az is valószínű, hogy másik szakon ugyanígy szenvednél és alternatívád sincsen, felvételizni is csak jövőre mehetsz, szakemberhez pedig máris jársz. Én azt mondanám, hogy próbáld meg, mennyire szeretitek egymást ezzel a pszichológussal (mivel elég szorongó alkatnak tűnsz, szerintem sokat tud lendíteni rajtad, ha olyan szakemberhez kerülsz), ezt a félévet már úgyis kifizetted, és nyári szünetben gondold végig. Államilag támogatott féléveid szerencsére nem fogynak, mert önköltségen vagy, de tényleg nincs értelme pénzt költeni rá, ha nem szeretnéd csinálni. Ha azért inkább szeretnéd és nincs alternatívád sem, próbálj nagyon odafigyelni magadra, és tudatosítani, hogy simán képes vagy rá, és nincs semmi ezen a szakon, amitől félned kellene, mert szerintem ez az igazság.
2017. ápr. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :)
2017. ápr. 14. 22:40
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ne hagyd abba. Vegyél erőt magadon és csináld végig.

Nem az a lényeg, hogy nem szereted az egyetemet, hisz senkise szereti :D (Jó mondjuk nekem nincs bajom, bár én nem magyarorazágon járok)


Ezt a pár évet húzd meg, mert ha sikeresen megvannak a papírjaid, az egész életeden változhathat a jövőben. Persze ha jó szakot választottál.

Énis szívesebben sodródnák az árban otthon, a szülőországomban, de ha már elkezdtem akkor a diplomám nélkül nem megyek sehova.


"ki nem ugrál gázszerelő, héj, héj" :DD


Szóval ezt a pár évet kibírod és visszafizetődő lesz remélhetőleg.

2017. ápr. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Első 1-2-3 félév ÁLTALÁBAN a nem oda valók kiszórásáról szól, utána már belerázódsz és könnyebb lesz, szóval kitartás!!
2017. ápr. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Első 2-3 félév erős rosta. Utána talán jobb a helyzet, meg az ember ha ezt túléli, akkor már sokat fejlődik maga is.


Mondjuk annak érdemes utána nézni, hogy az adott szakkal milyenek lesznek a kereseti lehetőségek. Mert sajnos a diploma nem feltétlenül jelent jó fizetést.

Mérnökök közül pl:van 3-4 ami jol keres (villamos, infós, gépész) a többi meg erősen leszakadva sajnos ez esetek nagyobb részében.



Ha jók a lehetőségeid a végzés után, akkor szerintem bírd ki és teljesíts. Fizikai munkásként meg azon izgulhatnál egy életen át, hogy a számlákat miből fizeted.

2017. ápr. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a te bajod, hogy maximalista vagy. Az egyetemet meg bírod, csak emiatt a teljesítésvágy miatt a jó átlagnál rosszabbnak már nincs is értelme. 4,6. Most komolyan. :D Az nálunk már istencsászár aki ilyen átlagot csinál. Oké, én értem hogy valaki nem lébecolva akarja meg csinálni az egyetemet, de nincs semmi baj ha rosszabbul sikerül valami, pl, nekem volt olyan tárgyam, hogy az istent se érdekli. Kaptam egy kettest és szívfájdalom nélkül elengedtük egymást a a tanárral.

Sőt, vannak olyan szakok, ahol az átlag nem is mérvadó. Mert mondjuk 3,8 az átlaga, mégis egész jó mindenből. Tudod, a jegy nem mindig számít, az nem feltétlenül a tudásod.


Szerintem, ne add fel, legyen inkább rossz átlagod. Figyelj, attól mert pl. 3,5-s átlagot érnél el ne adj Isten, nem dől össze a világ.

Tudod mikor kéne otthagynod, mert nem bírod? Ha mindenből kettes lennél, esetleg tárgyak sorát buknád.

Szerintem továbbra is járj pszichológushoz, és csak próbáld meg lazábbra venni a dolgokat, bár tudom, maximalistaként nehéz. Nekem is volt olyan ismerősöm kapott egy hármast és már nem bírta az életet. Ez nettó baromság. Sokkal nagyobb csalódások is fognak érni az életben, ezt ne feledd.

2017. ápr. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

Belerázódsz haver. Igaz én csak ma érettségiztem, de azér láttam egyet, s mást. A nővérem orvos, ez volt az álma. Reggeltől estig tanult, teljesen más ember lett mikor oda került az egyetemre. Ez tartott a második félév közepéig, ott láthatóan belerázódott és oké lett minden :)


Reergin+memolife max+halolaj+ginko,magnézium menjen!!


Én már csan tudom, ma reggel érettségi elött másfél óra altt tanultam meg 40oldalt..

2017. máj. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!