Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tehetek? Hogy kellene...

Mit tehetek? Hogy kellene neki fognom? Milyen hasznos tanácsot tudtok adni?

Figyelt kérdés

Jelenleg pincérként tanulok, ha minden jól megy, idén végzek, viszont az évek során csak megutáltam a szakmát, és másban gondolkozom.

Szeretnék leérettségizni nappalin, majd zenei producerként vagy forgatókönyvíróként esetleg divattervezőként OKJ-s szakmát elvégezni. Viszont nem tudom, hogy hogyan is kellene neki fognom. Hiszen a cél mindenfèleképp külföld, és lehetőleg Amerika vagy Luxemburg.

Na, és még egyetemre is szeretnék menni.

A gyerekkori álmom az az, hogy zenével foglalkozhassak, de minden eshetőséggel számolni kell, ezáltal több szakmát gondoltam elvégezni.

Viszont fèlek attól is, hogy útközben elbukok, hiszen hajlamos vagyok nagyon a szétszórtságra, késésre, és a szorgalom hiánya is gyakran fellép.

Szeretnék nagyon változtatni magamon, hiszen nem igazán vagyok megelégedve magammal semmilyen tèren.

Teljes tanácstalanság. :/ :(



2017. ápr. 16. 00:53
 1/6 anonim válasza:
Szerintem az csak jó dolog ha az embert több minden érdekli. Határozd el magad az mellett ami a legközelebb all a szívedhez és úgy érzed, hogy tudnád azt a munkát egy életen át (nyugdíjas korig) dolgozni. De ha netalán tán kiderülne, hogy nem az volt az igazi még akkor is tudsz tanfolyamokat végezni és tovább fejleszteni magad abba a szakmában ami még tetszik és a többi megmaradhat hobbi szinten esetleg mindt +pénzkereseti forrás mellék állásba. A döntés csakis a tiéd hogy megbirod-e az egyetemet (esetleg mehetnél külföldre egyetemre). Az ember bármire képes ha elszánja magát és csak a célra koncentrál.
2017. ápr. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :) Nos, egyetemben gondolkozva most, hogy a CEU elleni törvény bejött, így már biztosan külföld a cél. Bár sok víz lefolyik még addig a Dunán. A cél a szemem előtt van, látom, viszont az akadályokat és a "mi van, ha mègsem"-eket is egyaránt. A szorgalmamon hogy tudnék változtatni? Persze, nyilván önerőből mindent, de nem visz rá a lélek dolgokra, hogy megcsináljam. Az idősek azt mondják, hogy "kamaszkor, majd kinövöm ezt is, hisz 17 éves vagyok".

Minden esetre köszönöm a választ, és hogy az idődből is szántál rám pár percet. :)

2017. ápr. 16. 11:46
 3/6 anonim ***** válasza:

"majd zenei producerként vagy forgatókönyvíróként esetleg divattervezőként OKJ-s szakmát elvégezni" -ez három teljesen különböző szakma, amire rengetegen jelentkeznek, a legtöbb olyan aki évek óta nagyon keményen készül, hogy az lehessen a jövőben. Szerintem is határozd el magad egy mellett, mert a "de minden eshetőséggel számolni kell" elv a művész világban nem működik (én színésznek készülök szóval hidd el tudom). Örülj ha a 3 közül egyben (!) kapsz lehetőséget, és felvesznek (ami még egyáltalán nem jelenti azt, hogy el is tudsz helyezkedni az életben, pláne külföldön és egyetem mellett).

"Viszont fèlek attól is, hogy útközben elbukok, hiszen hajlamos vagyok nagyon a szétszórtságra, késésre, és a szorgalom hiánya is gyakran fellép." -hát, akkor tényleg félhetsz. Imádom azokat a pontatlan, lusta embereket akik elmondják, hogy Amerikában szeretnének élni mint sikeres zenei producer, de semmi háttértudásuk vagy akart erejük sincs.

Ezek amiket felsoroltál nagyon telített szakmák, lehet, hogy a hollywoodi filmekben csak a csillogó részét látni, meg a sikert és, hogy milyen könnyű a vörös szőnyegen sétálgatni, de a mögötte lévő hihetetlen munkáról fogalmuk sincs és arról mekkora a versenyhelyzet több ezer tehetséges ember között. Ahhoz, hogy valaki sikeres producer/divattervező/forgatókönyvíró lehessen, első sorban kell hozzá tehetség, szerencse, jó kapcsolatok ÉS rengeteg szorgalom. Főleg az utóbbi.

"Hiszen a cél mindenfèleképp külföld, és lehetőleg Amerika vagy Luxemburg." "Na, és még egyetemre is szeretnék menni." -ezek nem kicsi álmok, nem azt mondom, hogy lehetetlen, de az az érzésem fogalmad sincs, hogy a valóságban ezek, hogy működnek, drága virágszál.

Hány éve tanulsz zenét, ismered a harmóniát, a kottát? Mennyire van hallásod, ritmusérzéked? Szoktál írni, és ha igen milyen műfajban utazol? Kiktől olvasol, milyen gyakran? Forgatókönyv írásnál, filmekben vagy színpadban is gondolkodol? Angol nyelven mennyi művet olvastál már? (a magyar nyelvűek csak nagyon kicsi porszeme az összesnek) Ki a példaképed? Vagy a rajzolás...Külön tanárhoz mióta jársz, elvégeztél már kurzusokat, táborokat (jobb agyfélteke stb) vagy a tanárod alapvetően megtanította már a különböző technikákat? Milyen jó a tér/színérzéked, a formákhoz, esztétikához mennyire van jó szemed? Milyen az öltözködési stílusod, követed a trendet, hány szakkönyvet, híres dívák élete után néztél már? Mit mondanak a hozzáértő mestereid, miben van tehetséged, esetleges jövőd? -ezeket azért kérdezem, hogy megértsd, mennyire nem egyszerű egyik dolog sem. De válaszolva a kérdésedre, hogy hogyan fogj bele; keress egy hozzáértő embert aki a "mestered" lehet, ő mindent elfog mondani ha már döntöttél melyik irányba mész tovább. Ha zene téren, nyilván illene zenélni tanulni valamit, ha rajz akkor meg rajztanár.

Kapd össze magad, légy céltudatos és kitartó, lépésenként haladj. Amerika, a siker, egyetemek nem fognak az öledbe hullani. Ha nem vagy megelégedve magaddal semmilyen téren, legalább néhány dologban változtass. Ha meg erre sem vagy képes, őszintén nem tudom, hogy gondoltad mindezt.

2017. ápr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Válaszok:

6 év énekkar (gyermek-, majd felnőttkórus)

6 év zenetanulás

(Kottaolvasás már gyerekkorban ment, hisz nem egy nagy Was ist Das...)

Zeneiskolába is jártam, ahol gitározni tanultam meg, illetve mellette még itthon is képeztem magam.

Hallásom, ritmusérzékem van.

Olvasni leginkább filozófiát szeretek, de minden olyan mást is elolvasok ami érdeklődésem felkelti.

(Általában szoktam: Tőzsde, politika, történelem, antropológia, genetika, biológia, grafológia)

Néha-néha amerikai írók által írt ifjúsági regények.

2 angol nyelvű könyvet olvastam eddig. Az egyik a Tolkien, a másik pedig egy antropológiai témájú könyv.

Példaképeim:

Jézus Krisztus (Hiszen ő volt és ő is, és az is lesz a valaha élt legtökéletesebb ember)

Rihanna, Eminem, Ricky Martin, Nótár Mary

Dívák közül akiknek élettörténetét elolvastam: Gábor Zsazsa & Marilyn Monroe

Esztétikai és egyéb érzékem nyilván van, hiszen a pincér szakmához azért illik lennie.

Öltözködési stílus: Elegáns, Stylish

Szeretek mindenhova kiöltözni. Ha boltba megyek, ha suliba, ha csak kutyát sétáltatni. Én mindenhol szeretek inget, nyakkendőt, öltönyt, bőrcipőt, farmert hordani.

Imádom a kiegészítőket. (Karóra, hugo boss öv, mandzsettagomb, zsebóra, zsebkendő(öltöny zsebében, háromszög alakban kilógva), gyűrű/pecsétgyűrű, karkötő)

A trendet csak figyelemmel kísérem, de azt, saját magamra nézve nem alkalmazom, hisz akkor nem lenne egyéniségem, nem lennék egyedi.

Rendszeresen járok könyvtárba, ahol nagyon sokféle szakkönyvet olvastam már különböző témákkal kapcsolatban.

Járok 1 éve magánénekre, ahol a tanár véleménye és meglátása szerint nagyon jó orgánummal vagyok megáldva, melyet érdemes lenne fejleszteni. Bariton hangnemem van. A klasszikus, illetve a magyar nóták, egyházi énekek és a pop dalok is egyaránt jól állnak. (Ismerősöm szerint a mulatós is :D)

A zene az, ami jobban vonz.

Igyekszem azért változtatni magamon és a dolgokhoz való hozzáállásomon nyilván.

2017. ápr. 16. 15:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor viszont nem értem a kérdést. Ha ennyi tapasztalatod, háttértudásod van, miért kérdezed meg, hogy "hogy fogjak hozzá?"
2017. ápr. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nos, tervek vannak, csak még ezekkel a tapasztalatokkal a hátam mögött sem hiszek magamban.

Azt hiszem megválaszoltam a kérdésem. Vagyis... Lehet, hogy önbizalom fejlesztés jól jönne. Úgy érzem, hogy külső segítség nélkül nem menne a változás. Nos, illetve annyira kitérnék még válaszadásképpen, hogy a sorrendben hogy kéne neki fogni? Hiszen, júniusban végzek reményeim szerint a szakmával, majd beugrós pincérkednék nyáron. Az abból összejött pénzt félre tenném nyelvvizsgára vagy jogsira. Utána szeptembertől nappalin szeretnék leérettségizni. Azt nem tudom, hogy utána az OKJ-s szakmáknak hogy fogjak neki, hiszen ahhoz pénz kell, viszont a pincérben már nem szívesen dolgoznék akkor.

2017. ápr. 16. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!