Kezdőoldal » Otthon » Kert » Most vettem egy 300 literes,...

Most vettem egy 300 literes, fekete műanyag komposztáló edényfélét. Adjatok tanácsot, hogy hogyan kezeljem, mit tehetek bele?

Figyelt kérdés

Az sem tiszta előttem, hogy ha beáll a tél, amíg fagy van lehet-e beletenni odavalókat? Szerintem a teteje hóban-fagyban nem nyitható, mert lefagy. Egyáltalán megéri a sok-sok aprólékos munkát?

Az sem tiszta előttem, hogy ha beáll a tél, amíg fagy van lehet-e beletenni odavalókat? Szerintem a teteje hóban-fagyban nem nyitható, mert lefagy. Egyáltalán megéri a sok-sok aprólékos munkát?Kérem, hogy akinek már van ilyen buzdítson egy kicsit, mert megvettem és csak nézem, hogy MINEK IS adtam érte több ezer Forintot!


2014. máj. 23. 18:25
 1/7 kata kata ***** válasza:
Parancsolj: [link]
2014. máj. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előbb azt kell tisztázni, hogy mit akarsz beletenni és komposztálni. Én alapvetően kerti nyesedékre, lombra, fűnyíráskor keletkező szénára és csak kis részben konyhai hulladékra használom/használtam. A dolog sokkal bonyolultabb, mint gondolná az ember. A komposztáló tartalmát igen gyakran kell(ene) vasvillával átforgatni a kellő szellőzés végett. Nagyon kicsi az a 300 liter, alig lehet a tartalmát megfelelően összeforgatni, ráadásul egy 200 négyszögöles kertben sokkal több nyesedék és zöldhulladék keletkezik, úgyhogy egyetlen komposztáló nem elég.
2014. máj. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A 300 liter borzasztóan kevés. Ha van 200 nm-nyi füved, arra elég esetleg. Nekem 200 négyszögölnél 2 db 1 köbös fa van (3 db-ból rakram össze kettőt) de még elkelne mégegy, mert amit most pakolok bele az tavasszal még nem lesz tökéletes, inkáb következő ősszel úgy, hogy csak az alsó fele használható, a teteje meg kerül az üres láda aljára. Föld is kell bele néha vagy gyökeresül kitépett földes gaz, saláta stb.
2014. máj. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivel a fűnyesedék, gaz, zöldségmaradék, szőlőszár stb úgyis zsákban lenne elszállítva pénzért, az az évi 2-3 átforgatás, rostálás megéri, mert nem éget mint a trágya és tápanyagban helyenkén felül is múlja. Összességében persze gyengébb természetesen a kb 50%-os földtartalom miatt. De évi 2 köbméter jó komposzt értéke olyan 20 ezer forint, és kb ugyanennyi lenne az elszállítása is a zöld szemetesekkel.
2014. máj. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Sajnos nem okozott örömet

MERT:

a lányomék falujában az Önkormányzat EU-s támogatásból OSZTOGATOTT (amit én vettem, ahhoz hasonló) 300 literes komposztálókat. Ezen buzdultam fel én is, arra gondolva, hogy nem lehet hasznavehetetlen, ha a Hulladéklerakó és Hasznosító Társulás közreműködésével történik. Amiket Önök leírtak nekem, abból az derült ki, hogy hobbi szinten lehet vele valamit kezdeni, de FALUSI körülmények között, nincs rá szükség.

Megértettem, hogy a lekaszált fű "eltüntetésére" nem alkalmas, mert kicsi. Sőt az is megértettem, hogy nem trágya-gyüjtő.

Az fáj a legjobban, hogy elpocsékoltak MEGINT egy csomó pénzt, FELESLEGES DOLOGRA. Nem is szólva arról, hogy én is pofáraestem, jobb lett volna előbb kikérni az Önök véleményét. Most kerti-dísz lett/lesz belőle.

2014. máj. 24. 10:46
 6/7 kata kata ***** válasza:
Kerti törpe alá még jó lesz.:))
2014. máj. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kerti törpét ekkora piedesztálra állítani...............

Nem érdemelné meg!

Most meg vegyek törpikét?

Talán egy bohóc jobban kifejezné, hogy mennyire nevetséges volt ez az EU-s pénzkidobás!

2014. máj. 24. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!