Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » TDK-ba megéri belefektetni az...

TDK-ba megéri belefektetni az időt szerintetek?

Figyelt kérdés

Van egy terület, ami nagyon érdekel, csak hát tényleg elég sok idő elmélyedni a témában, és nem tudom a suli mellett hogy bírnám, Meg hogy úgymond megéri-e belefektetni az energiát.

Egy tdk dolgozat vajon pozitívum pl. munkavállalásnál?

Mit gondoltok?


2017. ápr. 16. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megéri.

Ha már elmélyedsz egy területben a szakdogát is írhatod hasonló témában és akkor ha nem is sikerül eredményt elérned azért a kutatást fel tudod máshoz is használni. Munkavállalásnál pozitívum lehet, hogy részt vettél ilyenen, mert azért ez már szorgalomra utal, de ez főleg akkor jó ha a kutatási témád meg a betöltendő pozíció valahogy kapcsolódik azért. Plusz nálunk az első 3 helyezett kap ösztöndíjat is (nem tudom hogy ez mindenhol van-e vagy egyetemfüggő). Én mondjuk megcsúsztam és olyan szemeszterben írtam amikor kevés kreditem volt már csak (3-4 tárgy volt talán), szóval nem tudom alapesetben mennyire megterhelő órák mellett. Amúgy meg ahhoz is jó, hogy gyakorold milyen kiállni nagyobb közönség elé, előadni a kutatásod és megvédeni azt. Jó, ha nem szakdoga védés alkalmával csinálsz először ilyet. Ha meg tovább akarsz menni mesterre sok helyen pluszpontot lehet kapni, ha elérsz helyezést TDK-n. :)

2017. ápr. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos és részletes választ!:)
2017. ápr. 16. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!