Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek megéri belefektetni?

Szerintetek megéri belefektetni?

Figyelt kérdés
Egyik haveromnak van egy szállító cége E.v. Egyéni vállakozó, és 30 husbolttal van kb. szerződésben, és elmondása szerint , heti 400ezret megkeers ezzel: na most mondta szívesen beszállhatnék, 3 millióval tudnék az 50 százalék részesedés lenne, akkor 800ezret megtudnék én is keresni, Szerintetek belevágjak? Vagy mert azért 3 milliót áldozni rá, vagy hogy csináljam, mert én még egyenlőre azt se hiszem, el hogy ennyit keres.. Meg nem tudom hogy mi van ha átver? Vagy ilyesmi?.
2016. szept. 30. 19:03
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
75%

Ha ennyire rettenetesen jol menne a cegnek, akkor nem kerne toled 3 millat a 'reszesedes' fejeben. Mi van ha megse megy annyira, de a 3 milliodat mar elkoltotte? Mi van, ha heti 100e vesztesege van a 400e bevetel helyett, abbol is 'reszesedsz'?


Maskepp kerdezem: ha tenyleg heti 400 rugot keres, az ugye havi 1.6M, meg akkor is ha a fele elmegy koltsegbe-adoba, akkor is 4 honap alatt megvan ez a 3 milla. Akkor mire kell neki a te penzed?

2016. szept. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
79%

Egyrészt nem értem, hogy ha ő 400-at keres, akkor te hogy tudnál 800-at?

Szerintem nem bír 30 helyre szállítani, és ha te besegítenél, akkor nem lenne több hely (legalábbis eleinte), hanem ugyannnyi hely, ugyanannyi pénzért, de az feleződne kettőtök között.


A másik, hogy jó lenne valami hivatalos doksikat is látni. Nem csak a bankszámláját, hanem könyvelő által készített mérleget.

Nem csak rosszul sülhet el a dolog, ahogy az első írja. Simán lehet, hogfy tényleg terjeszkedni akar, és jó biznisz.

De mi van, ha az a 400 ezer mégis bruttó, és ő ebből még adózik, meg ebből jön le az üzemanyag költség, csak ezzel nem dicsekszik?

Ha mindent kifizet, lehet hogy az a sima 120-150 ezres nettó bére marad, amit bárhol megkereshetsz alkalmazottként 8 órában.


Arra meg ne is gondolj, hogy ez milyen jó pénz, és nem fizetsz adót. A nagybátyám vállalkozó volt a 90-es években, jól keresett, csak "elfelejtette" befizetni maga után a járulékokat. Pár év alatt összejött neki egy kb 6 milliós tartozás, jelenleg épp a második házát árverezik a feje fölül. Az első árverezés után még volt hova mennie, de most nincs.

2016. szept. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Majd megnézem az éves zárását..
2016. szept. 30. 19:59
 4/43 anonim ***** válasza:
39%
Mire kell 3 milka ? Fejleszt vesz egy hűtőkocsit ? Csendestárs leszel vagy hogyan gondolja ? Amennyiben megy ez üzlet azt vagy családon belül osszák meg vagy felvesznek egy sofőrt aránylag jó pénzért . Ez fura hogy felezné folyamatosan a hasznát és bevesz ebbe , de nem lehetetlen . 30 bolt ellátása az kemény , hajnaltól du 18ig van mit tenni , nem lehetetlen és a kialakított beszerzési kapcsolatoknál nincs romlott áru se meglopás . Az más kérdés hogy a számlázás és a szállító jármű mennyire megbízható szabványos satöbbi ...
2016. szept. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
2 kocsival csinálja. És van vezető, aki vezeti meg rakodó stb. Azt mondta hogy neki mert most nyit már lassan egy húsboltot, és hogy arra kell a forgó. És azért akarja csak eladni. Mert az nyugottabb munka, mármint egy két hentesbolt , mint eza szállitó cég meg fuvarozás.
2016. szept. 30. 20:20
 6/43 anonim ***** válasza:
88%

Egyébként ennyire jó barátok vagytok, szinte testvérek?

Vagy ő csak egy haver?

Mert ha ennyire jó biznisz, akkor jogos, hogy az ember ilyenkor elsősorban a családjának akarna kedvezni.

Ha csak forgót akar, akkor felvehetné a tesóját, sógorát, unokatestvérét, bárkit ügyvezetőnek, egy 200 ezres nettóval már kapkodnának a munkáért.

De így, hogy írod ezt a kis kiegészítést, már úgy tűnik, hogy nincs meg a pénze az új húsboltra, és elgondolkodott, hogy tudna pénzt szerezni.

Ha 400 ezer lenne a tiszta haszna, és picit takarékoskodna, akkor 1 éven belül összejönne a 3 millió, annyit meg nem sok idő várni, ha az ember boltot akar nyitni.

Szóval én azt mondom, türelem. Úgyis év vége van, ezt már várd ki, és nézd meg majd az éves mérleget.

2016. szept. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
A járműt elvileg bérli.
2016. szept. 30. 20:24
 8/43 A kérdező kommentje:
Én nem tudom, van benne valami amit mondotok. Igen meg kell nézni, az lesz a legjobb..
2016. szept. 30. 20:25
 9/43 A kérdező kommentje:
Szerintem ez oylan, hogy gondolom akiikkel dolgozik valszeg nincs bejelentve, vagy mert valamiikor engem sem jelentett be.. De kapunk kaptunk fizetést. Mármint , mindennap munkanap végén odaadta. Meg egyszer mondta hogy, el kell utaznia és akkor csináljam én meg egy emberrel, és akkor arra a az egy hétre adna 100 ezret. akkor. tisztán nettóban.
2016. szept. 30. 20:27
 10/43 A kérdező kommentje:
Tehát nincs bejelentve, de nekik is, ad viszont nem kell utánunk tbt fizetni, és akkor így is van pénze, és gondolom van neki, csak nem tduja ugymond tisztára mosni tehát milliomos mármint, hoyg lakást vegyen vagy akármi, mondjuk. mert nem tudna vele elszámolni mondjuk a NAV-nál.. csak ksiebb összegeket . Mindegy ez már túl bonyolult. Meg leírni is.
2016. szept. 30. 20:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!