Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megéri -e mezőgazdaságba...

DuncanMcLoad kérdése:

Megéri -e mezőgazdaságba ennyit belefektetni?

Figyelt kérdés

Nemrég végeztem el a Mezőgazdasági és növénytermermesztési iskolát, és szeretnék is ezzel foglalkozni !


Számolgattam,2.6 millió forintból tudnák venni egy traktort,és hozzá munkagépeket.(Persze tartalék pénzre is gondoltam rossz év esetén)


-MTZ 82 - 1.450.000FT

-Vogel Not 3 fejes eke - 300.000FT

-10 leveles függesztett V tárcsa - 295.000FT

-Kombinátor - 95.000FT

-Lajta 24 soros gabona vetőgép - 350.000FT

-Műtrágya szoró - 78.000FT


Jelenleg 4 hektár szántóföldünk van.


Bér munkán gondolkoztam, és a földeim művelésén. Hozzáértők véleményére lennék kiváncsi.



2014. okt. 18. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Fel kell mérned hogy mekkora az igény a bérmunkára, nincs-e túlkínálat, mert nem tudom hogy ekkora területért érdemes-e saját munkagépeket fenntartani.
2014. okt. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mindenféleképpen el szeretnék vele foglalkozni, de nemtudom mennyivel lenne érdemes kezdeni. Idén jó volt a termés, igy kb hektáronként lejött 200 ezer forint+ . De folyamatosan van eladásra és vágásra 10-15 db hizónk is, azok azért pusztitják a takarmányt. :)
2014. okt. 18. 21:28
 3/9 anonim ***** válasza:

4 hektár föld kevés a szántóföldi növénytermesztéshez, ezért felesleges traktort fenn tartani, ezt simán meglehet oldani bérmunka szolgáltatások igénybevételével. Az MTZ 82-es traktor pedig elég kevés, meg öreg gép, ahhoz hogy bérmunkát szolgáltass. Szerintem ekkora területen leginkább valamilyen zöldség illetve kertészeti kultúrával kellene foglalkoznod, mert azzal ekkora területen is főállásban tudnád folytatni a mezőgazdaságot.


Üdv: egy szakmabeli mezőgazdász :)

2014. okt. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A faluban ahol lakom, kettő traktoros van akik vállalnak bérmunkát , de alig győzik. Lenne lehetőségem bérmunkát is vállalni a 4 hektár mellett.

Meg megismétlem mindenféleképpen el szeretném kezdeni.:)

Van olyan ismerősöm, vagyis faterom ismerőse. Aki több évtizede, egy MTZ 80-asal és 1 db tárcsával kezdte, 0 hektár földdel csak bérmunkázva vele. Mára már hatalmas vállakozása van, 1500 hektár körüli földdel..

Tanácsot szeretnék ! Hogyan érdemes elkezdeni ezt.

2014. okt. 19. 09:57
 5/9 anonim ***** válasza:

"zöldség illetve kertészeti kultúrával kellene foglalkoznod, mert azzal ekkora területen is főállásban tudnád folytatni a mezőgazdaságot.

"


Melyik növényt tudnád ajánlani?

2014. okt. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Amire van piacod . De szerintem a szamóca ekkora területen megérné nagyon. :)
2014. okt. 22. 14:08
 7/9 anonim ***** válasza:
A szamócát azért jól meg kell gondolni....
2014. okt. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1500 ha-os gazdaság nem semmi, akkor a 10 legnagyobb egyike, honlapját belinkelnéd?

Miért nem tőle kérdezed a dolgok menetét?

2014. okt. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vegyél egy rotátort vagy ásógépet is. Folyamatosan lesz munkád vele.
2014. nov. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!