Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanultok? Milyen...

Hogyan tanultok? Milyen módszerekkel?

Figyelt kérdés
elsősorban nagy mennyiségű elméleti anyag megtanulásának mikéntjére lennék kíváncsi.
2010. máj. 13. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:

az attól függ milyen jellegű az anyag amit tanulni kell.

Én ötöd éves joghallgató vagyok. Általában a legfontosabb dolgokat kiemelem az anyagból és azokat szinte szóról szóra bemagolom. Ma már egyre kevesebb magolásra van persze szükségem, mert megtanultam pontosan, jogászi terminológiából kifejezni magamat, de az első években, bizony nagyon sokat magoltam.

Elmondtam 10-szerszor, 20-szor, 30-szor is ugyanazt a mondatot, hangosan, közben fejben értelmezve. Egyszerűen máshogy nem megy.


Aztán, hogy a bölcsészek hogy tanulnak, az megint más kérdés.

2010. máj. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
gyógypedagógusnak tanulok.
2010. máj. 13. 20:48
 3/4 anonim válasza:

Én kb. fél óránként 10-15 perc szünetet tartok, hogy legyen idő "megemészteni" az új információkat. Ha egyszerre aakrok túl soakt tanulni, annyi új információt úgyse tudok egyszerre megjegyezni...

Vizuális típus vagyok, így elképzelem a dolgokat működés közben, esetleg sematizált ábraként, úgy jegyzem meg. Amiben van logika, azt pillanatok alatt megjegyzem, de pl. szó szerint magolni nagyon nehezemre esik.


Mindenkinek a saját beállítottságához és képességeihez mérten ki kell fejlesztenie a saját technikáját, amivel a saját szakjának megfelelő témakört legkönyebben meg tudja tanulni.


Ja, én TTK-s voltam.

2010. máj. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jegyzetelek:) Nekem az rengeteget segít. Muszáj közben figyelni, de nem olyan megerőltető, mint a tanulás. De sajna terjedelmes anyag esetén már nem működik:/

Viszont a legfontosabb, legbonyolultabb dolgokat még mindig kiirkálom, kijegyzetelem.

Meg próbálom elképzelni a dolgokat:) De persze vmit csak magolással lehet megtanulni:D

Amúgy szerintem fontos év közben legalább a számonkérésekre tanulni, mert akkor vizsgaidőszakban sokkal könnyebb:)

(orvosira járok amúgy)

2010. máj. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!