Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van valami praktikátok a...

Van valami praktikátok a hatékonyabb nyelvtanulásra? Milyen bevált módszerekkel tanultok?

Figyelt kérdés
Imádom a nyelvet amit tanulok, de van ami nem marad meg bennem. Van tippetek?
2009. dec. 27. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szavakat:

Van kisalakú szótárfüzetem,a lap egyik oldalán az angol szó,másikon magyar jelentése, félbehajtom, és addig gyakorlom amíg nem megy,h először csak az angol szavakat olvasom,és mondom magamtól a jelentést,aztán fordítva.

2009. dec. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nyelvvizsgás témakört:

Írok kérdéseket (v nézek ki könyvből), és leírom magyarul a választ + mellé a fordítást (főleg ha olyan szakszövegről van szó amit még magyarul se tudok)

2009. dec. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nyelvtan:

Pl igeidőkhöz,v phrasel verb-nél, passzív mondatszerkezetnél stb rengeteg példamondat van,amiket ha folyamatosan fordítgatsz,nagyon hasznos. + minél több nyelvtani,nyelvvizsgás stb teszteket töltögetni, fordítani is nagyon hasznos!

2009. dec. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Gyakorolgassad az alap mondatokkal a nyelvtant. Tegyük fel, hogy angolos vagy, és a befejezett jelen-t akarod elsajátítani, mert nem nagyon érted, miért és mikor is kell használni. Pár alap példamondatot lefordítasz, ami tutira megy, aztán magadtól írsz hasonlókat. Elég csak 1-2 szót átírni benne. Esetleg véletlenszerűen válassz ki egy másik szót, keresd meg szótárban, írd bele, hogy kicsit idegenebb, bonyolultabb legyen amit fordítani akarsz.


Keress valami könyvet, és abból próbálj meg fordítani. Fogd mittomén a kedvenc regényedet, és próbáld angolra fordítani, csak úgy.


Egy idő után képes leszel észrevenni, hogy mikor milyen időt kell használni, valamint a szavak is megragadnak, csak legyen mihez kötni őket.


Könyvtár - > idegen nyelvű könyvek. Tuti megoldás.


De a legtutibb dolog ami csak létezik: levelezz, csetelj, beszélj külföldiekkel. Nem olyanokkal elsősorban, akik anyanyelvükként kezelik azt amit gyakorolni akarsz, hanem olyanokkal, akik szintén tanulják, amit te.


Ha megtanulod elfogadni, hogy nem mindig lehet tökéletesen hibátlanul beszélni egy nyelven (ez csak érettségis meg nyelvvizsgás sablonkövetelmény amivel a szemedet szúrják hogy megbukj és fizess újra), akkor sikerélményed lehet ha megérteted magadat és ha megértesz másokat. Ennél pedig semmi sem tol jobban az önbizalmadon. Javasolnék egy levelezőpartneres oldalt: interpals.net


És ajánlott regisztrálni facebook.com-ra is, érdekes oldal. Amit lehet, azon a bizonyos nyelven nézz, igy mindenféle regisztrálós weboldalt, szgépet, telefont... olvass, nézz idegen nyelvű filmeket. Próbálj meg nem szótárból magolni, hanem kötni valamihez a dolgokat, vagy valakihez. Ha egy adott szituációban egy adott kifejezést, szófordulatot stb. használnak, azt képes leszel elsajátítani és átalakítani, használni a későbbiekben.


Sok sikert!

2009. dec. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egyébként spanyolul tanulok, és imádom csak nem minden marad meg több nekifutásra sem!
2009. dec. 29. 17:37
 6/11 anonim ***** válasza:

kezdj el olvasni egy könyvet az adott nyelven. a legjobb ha eredetileg azon a nyelven íródott ( ez a jó pl. az angolban:P ) de ha fordítás az se baj. Spanyolra most így egyből coelho jutott eszembe, ha jól tudom ő spanyolul ír, de javítsatok ki ha tévedek. és NE szótárazz ha valamit nem értessz. Ha nem jön ki a szövegkörnyezetből akkor ez van. mész tovább. a lényeget értsd meg, az elég. Ha nagyon nagyon nem jön le hogy miről van szó, akkor engedélyezett a szótár, de ne szokj hozzá.


A másik meg a filmek. Spanyolul, és spanyol felirattal először, aztán felirat nélkül.


Sok szerencsét :)

2009. dec. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi. De így hosszabb ideig tart a tanulás, ha nem szótárazom ki egyből nem? Ez nálad bevált?
2009. dec. 29. 21:12
 8/11 anonim ***** válasza:

Én most a franciával csinálom ezt. 1 éve tanulom,tehát viszonylag jól megértem. meg a HPt kezdtem el olvasni, ami már megvolt nem egyszer angolul és magyarul is, tehát nagyjából tudom hogy mikor mi van, stb.


Ha nekiállsz szótárazni, megunod nagyon hamar. az olvasásnak itt az alényege, hogy hozzászokj a szórendhez, hogy mi mit szokott követni, állandósult szókapcsolatok, stb. És hidd el, nagyobb örömet okoz ha te magad jössz rá egy szó értelmére, mint ha kiszótáraznád. A másik meg hogy a szótárazás rengeteg időt vesz igénybe, és borzasztóan unalmas. A másik meg, mivel valószínű nem nagyon tudod h mit jelenthet a szó amit meg akarsz nézni, elég valószínű hogy egy tök fölösleges szót szótárazol ki, amit aztán ugyis elfelejtessz, ilyenekre gondolok, hogy teljesen mindegy, hogy most a főhős egy mogyoró vagy borókabokor mögé bújt, nem? =) ha fontos a szó, úgyis előbukkan még.

nekemis nemrég volt egy szó amit egyszerűen nem fogtam fel hogy mit akar jelenteni, aztán egyszercsak olyan környezetben jött elő, ahol egyértelművé vált a jelentése.


Szótárt csak arra használok, hogy a már kikövetkeztetett szavak jelentését ellenőrizzem, vagy ha valami nagy-nagyon nem tiszta.


nekem bevált. :) ( egyébként a módszert Lomb Kató-tól loptam, tehát ez az egész nem az én ötletem, és ő megtanult elég sok nyelven ezzel a módszerrel, szal nem hüyeség:P Ajánlom a könyveit mindenkinek!!


Ő még azt írta, hogy elég hamar elkezd írogatni az adott nyelven. vagy akár gondolkodni. és ez tényleg sokat segít, mert máshogy, órai kereteken kívül nem valószínű hogy nagyon el tudsz beszélgetni akárkivel. Najó, van rá lehetőség, skype meg minden, de ha nem vagy annyira benne, meg kicsit körülményes is szerintem. )


Na ez asszem hosszúra sikeredett egy picit. De remélem megérte. Sok sikert még1x!! (:

2009. dec. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Igaz, hogy a szótárazás elég sok időbe telik, de én mindig úgy gondoltam, hogy egy szöveg olvasását akkor unom meg, ha csak olvasom a szöveget és nem értem teljesen. Ilyenkor olyan feleslegesnek érzem a további olvasást. De ki fogom próbálni hosszabb időre, mert eddig kisebb cikkeknél tovább ezt nem alkalmaztam. Szia
2009. dec. 31. 12:15
 10/11 anonim válasza:
ragassz cetliket a különböző tárgyakra, amik eszedbe jutnak a szóról!
2010. jan. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!